События в миреua.interfax.com.uaAug 26

Влада Грузії має намір знижувати зовнішній держборг, у 2020 році він виріс майже на третину

nk_hauz/LRxmSZ4nR.png

Одним з головних завдань уряду Грузії нині є скорочення різко збільшеного у 2020 році на тлі пандемії COVID-19 зовнішнього державного боргу країни, заявив прем'єр-міністр Іраклій Гарібашвілі журналістам у середу.

"У минулому році уряд запозичив на зовнішньому ринку $3 млрд, що перевищило ліміти і рекомендації, встановлені міжнародними фінансовими організаціями", - сказав Гарібашвілі, за словами якого, стратегія полягає у поступовому скороченні зовнішнього боргу в 2021 році і утриманні від нових кредитів.

При цьому він зазначив, що ставка була зроблена на поступове відкриття економіки, зростання якої почало виражатися двозначними цифрами. "Уже в квітні у нас був безпрецедентний економічний ріст на 45%, який вселив у бізнес впевненість, почуття стабільності та передбачуваності", - заявив прем'єр, констатувавши, що в травні було зростання ВВП на 25,8%, в червні - на 18,7%, за січень-червень цього року - на 12,7% у річному обчисленні.

"Це означає додаткові надходження в бюджет, який у липні був збільшений на 1,2 млрд ларі, з них 600 млн ларі спрямовані на фінансування охорони здоров'я, що раніше не було передбачено в бюджеті і в іншому випадку нам довелося б брати у цьому році новий кредит", - зазначив Гарібашвілі.

Згідно з основними економічними і фінансовими індикаторами Грузії, які в липні 2021 року були оновлені у зв'язку з поліпшенням прогнозу зростання економіки за підсумками поточного року до 7,7% проти раніше очікуваних 4,3%, обсяг державного зовнішнього боргу країни прогнозується в розмірі 43,4 % ВВП.

Як повідомлялося раніше, в 2020 році державний зовнішній борг країни збільшився на 31,3% - до $7 млрд 535,2 млн, або 47,4% ВВП.

Офіційний курс на 25 серпня - 3,1191 ларі / $1.

💬 Последние комментарии
Луна-2
Тогда за что нести ответственность за звездно -полосатые грязные трусы ," КОТОРЫЕ ВО ДВОРАХ И ВЕЗДЕ ВИСЯТ"
лУНА-2
Действительно у каждого свое - но тогда не обижайтесь -если и вас пошлют по матери.Е -ШКА.
эспумизан
Да, прими ты уже эспумизан, забрызгал всех своими экскрементами. Лечись, дятел!
Весёлый Роджер
Ми все тут бачили эту ПРАВДУ!!! "Трата,тата,правду пишу" - так вот она, вот она, на Зеле намотана! «Елена – 07 августа 2020- … и власть здесь такая, какую выбрал народ.чтобы ты знал.» «Елена -14 августа 2020- Америка нам поможет,у неё грошей много.Слава Америке!...» «Елена – 14 сентября 2020 - Украина выбрала свой путь,…» «Елена - 9 июля 2021 - Партбилет не отдам, память,…» «Елена- 23 апреля 2019 - Зелинский умный, а Коломойский гениальный, а Пётр Алексеевич целеустремленный,…», а Кролик Сеня - конгениальный вор высшей категории! «Елена -29 августа 2020 - Та ты шо?то же не олигархи,то успешные бизнесмены труженники, он тяжко работали,и заслуженно получили своё вознаграждение…» Ось то да!!! Наэбати 25 млн завистливых щирюков – ось цэ дило! Так Шмуля мудилло? «это ты так тварь утверждаешь,где ответ уёбок?» Покуповати ГАЗ по 1080 грн, а продавати тупым ждунам панувания по 28500 грн!!! Сала хунте та майданутым майдунам!
Весёлый Роджер
Тюю звиняйте менэ панове эуропеиды! А як же фильм о швыдком панувании щирых украинцев - «Ничь на Лысой Гори», дэ пиндосами выращенные раки, у позе раком, засвистели все из сраки – щенывмырло, на мотив старого ляхового гимна. Таки Шмуля, вон и тот мудак, пердовати научился на мотив гимна до темна! Гордись щирая страна – доскакалась до гивна! Житти стало не лучше, зато стало веселее! Скачим уси!
Елена
То у них так,а так во дворах и везде висят, гордятся американцы своей страной.
ера
ну...у каждого...СВОЕ...
Авторские статьи
Топ новость2ч. назад
Тариф 90 гривен за куб вместо 7,4. Почему в ЕС вновь обострилась ситуация с газом и что это значит для Украины
Авторские статьи10ч. назад
AUKUS - Россия - Франция - Германия -Китай// Дмитрий ДЖАНГИРОВ и Тарик НЕЗАЛЕЖКО
Авторские статьи10ч. назад
Богатая страна и обворованный народ 1
Авторские статьи11ч. назад
Жизнь без газа, или Чем пахнет зелёная власть? 1
Авторские статьи12ч. назад
Что при Зеленском предлагают праздновать и отмечать жителям Украины 1
Авторские статьи12ч. назад
"Кураторы с двух этажей на Банковой". Как собрали голоса под закон об олигархах и ждать ли отставки Разумкова
Авторские статьи13ч. назад
Вспомнил Путина и нашёл новый объект для критики: как Зеленский съездил на Генассамблею ООН 1
Авторские статьи13ч. назад
Конец идиллии 2
Авторские статьи13ч. назад
Борьба за определение того, когда искусственный интеллект представляет собой «высокий риск» 1