События в миреdip.org.ua16 авг.

Влада Японії оголосила термінову евакуацію 1,42 млн сімей

nk_hauz/dxmABN7nR.jpeg

Близько 1,42 мільйона сімей в Японії закликали до евакуації на тлі рясних дощів, що обрушилися на західні і південні префектури країни.

За повідомленням організації громадського телерадіомовлення корпорації NHK, проливні дощі, що послідували за сезонними тайфунами, продовжують негативно позначатися на житті в багатьох префектурах.

Японське метеорологічне агентство (JMA) закликало до евакуації в цілому 1,42 мільйона сімей в префектурах Фукуока, Сага, Хіросіма і Нагасакі на острові Кюсю.

Міністерство землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії повідомило, що в регіоні 14 річок вийшли з берегів.

Повінь, викликана розливом річки Роккаку в префектурі Сага, затопило перший поверх лікарні Джунтендо. Пацієнтів перевели на верхні поверхи будівлі.

Звертаючись до жителів регіону, державний міністр стихійних лих Танахаші Ясуфумі попросив прийняти всі запобіжні заходи проти ризиків, що загрожують їх життю.

Представник JMA Юші Адачи назвав опади безпрецедентними і заявив, що ситуація викликала зсуви і повені в деяких префектурах.

«Не чекайте оголошення надзвичайної ситуації. Візьміть до уваги попередження про евакуацію і подбайте про власну безпеку », – сказав він.