События в миреfinbalance.com.ua27 янв.

ВЛАДА США ОТРИМАЄ ВІД БАНКІВ ІНШИХ КРАЇН ДАНІ ПРО КЛІЄНТІВ, ЯКИХ ПІДОЗРЮЄ У ЗЛОЧИНАХ, - ЗАКОН

nk_hauz/-ms1ikm7xn4hdfzprz9j.jpg

У грудні 2020 року Сенат США схвалив закон про боротьбу з відмивання коштів, згідно з яким Сполучені Штати можуть вимагати від банку іншої країни, що має кореспондентський рахунок у банку США, будь-яку інформацію про його клієнта, підозрюваного американським Мінфіном або Мін’юстом у відмиванні грошей, шахрайстві або іншій злочинній діяльності, пише zn.ua.

Якщо банк відмовиться надати інформацію або покази в суді чи попередить клієнта про такі запити - буде штраф. Злісним же порушникам просто закриють коррахунки в США, а гроші, які перебуватимуть на них, арештують, що автоматично зробить будь-який банк, навіть найсерйозніший, аутсайдером фінансового світу. Звісно, американська Феміда залишає іноземним банкам право оскаржити вимоги про розкриття інформації в суді, але з неприємним застереженням: порушення банківської таємниці не може бути єдиною передумовою для такого позову.

Запитувана інформація може стосуватися звітів і записів, необхідних для оцінки ризиків відмивання грошей, ухиляння від сплати податків, фінансового шахрайства. Банки США не просто повинні переглянути свої підходи до оцінки ризиків співпраці з деякими клієнтами, а й готувати звіти про підозрілу на їхній погляд діяльність, у тому числі й іноземних банків-контрагентів.

Технологічно в Штатах теж готуються, зобов’язавши своє Казначейство створити нові стандарти для систем моніторингу трансакцій і оцінки ризиків із використанням машинного навчання; розширити нормативи про канали відмивання грошей; урахувати всілякі варіанти шахрайства з використанням криптовалют, антикваріату або інших цінностей, що заміняють гроші.

Вишенька на торті — зміни, що посилюють відповідальність високопоставлених іноземних політиків, членів їхніх родин або близьких соратників за приховування, фальсифікацію або викривлення фінансової інформації, що стосується їхніх активів, дорожчих за мільйон доларів.

І, попри будь-яку політичну вагу в рідних пенатах, у разі засудження американською Фемідою високопоставленим іноземцям загрожують штраф, тюремне ув’язнення і конфіскація. Співпраця зі слідством вітається. Банкам, наприклад, узагалі нічого не загрожує, якщо вони, дотримавшись усіх правил та інструкцій, здаватимуть із потрухами своїх клієнтів. А інформатори можуть навіть претендувати на 30% від можливої суми стягнення, щоправда, без урахування конфіскації.

Звичайно, дехто спробує сховати свої грошики й активи, використовуючи офшори та «матрьошки», тобто множачи трансакції та запаковуючи компанії в компанії, але й тут буде непросто. США вирішили створити централізовану базу даних про кінцевих власників (власників частки в 25% і вище) усіх своїх активів.

І горе тем українцям, які мають там активи, навіть якщо через треті руки, адже на створенні цієї бази наполягали саме федеральні правоохоронні органи. Тож навмисне приховування кінцевих бенефіціарів — кримінальна відповідальність. Співпраця й уточнення раніше невідомих фактів про кінцевих власників, навпаки, вітається й заохочується. Доступ до бази одержать фінустанови, правоохоронні органи, ЦРУ й Агентство національної безпеки США.

Основні цілі всіх цих починань: збір і систематизація найповнішої фінансової інформації, створення системи оцінки та прогнозування ризиків, максимально швидкий обмін даними між фінансовим сектором і правоохоронцями. Паралельно буде запущено трирічну пілотну програму обміну даними з іншими країнами, за винятком країн, що фінансують тероризм, і Росії з Китаєм. Бо йдеться саме про обмін даними, й немає гарантій, що в цих країнах отримана інформація буде захищеною, і її не використають в якихось інших цілях.

Впроваджувати цей антикорупційний порядок денний Штати планують у тісному співробітництві з Європейським Союзом. По-перше, це подвоїть ефективність усіх цих заходів. По-друге, злагоджена боротьба з корупційною загрозою дасть змогу США і ЄС швидше відновити відносини, що ускладнилися за час президентства Трампа. Тобто ми очікуємо якщо не аналогічних, то подібних змін і в європейському законодавстві. Бо якщо їх не відбудеться, ЄС просто почне перетягувати «клієнтів» до себе, створюючи альтернативу надто упередженим американським підходам.

Звісно, система вибудовується громіздка та багаторівнева, вона потребуватиме зусиль багатьох держструктур США. Це найбільш серйозні та сміливі зміни до американського Закону про банківську таємницю з моменту його ухвалення. З урахуванням ваги США у світі це старт глобальних змін у підходах до антикорупційної боротьби.

Але що це обіцяє Україні?

Кореспондентський рахунок у США має будь-який банк, що поважає себе і працює в Україні, та й не в Україні. І хоча поблажливі американці обіцяють, що штрафи для банків із невеликих країн, що розвиваються, будуть нижчими, йти на ризик заради захисту своїх VIP-клієнтів однаково будуть готові одиниці.

Для початку розслідування не потрібно мати активів або рахунків на території США, досить активів, куплених на сумнівні кошти, або підозрілих фінансових операцій, причому не обов’язково в доларах.

💬 Последние комментарии
Антиелена
Ёпта, ты, Ленка-дура-белка-целка в каком году живешь? Это в чем на сегодня твоя пиндосия лидер? По биржевым пузырям - да, лидер, причем мировой; по печатанию макулатуры для этих пузырей - да, лидер, причем мировой; по реальной экономике - лидер Китай; по военным технологиям - лидер РФ. Я же тебе уже говорил, что пиндосики уже перестали данные по ВВП публиковать, т.к. не красиво у них там получается. А про инфляцию и рост цен в пиндосии ты и не слышала... Сколько можно тебе говорить, тупая ты свинья, что все твои высеры в сети - полное говно!
Мауаммар Каддафи
Свободная Африка - это круто!
Все пропало
Эрдоган! Сволочь! Признай геноцид армян для начала! И может тогда не станешь пускать в свой дом бандеровцев!
Елена
Бедные американцы,беднеющие американцы, деградация американцев у всех на виду,они не понимают ничего, совершенно и даже то что их страна мировой лидер,но это от того что они такие тупые,прям как я,хе.
ЗАПАНУВАЛЫ?
Ну, как говорится, как говорится, - и это радует!
Все пропало
У американцев квалификация получше, чем у слуг народа... Поэтому американцы с русскими ни о чем не договорились. И даже Эрдоган с американцами договориться не может. Тоже квалификации не хватает.
Кот Матроскин
Возвращение блудного попугая...