События в миреbizua.orgOct 9

Всі будинки Великобританії будуть працювати на енергії вітру

nk_hauz/-mjc4gaacyw13uhp0vrq.jpg

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про план забезпечити енергією вітру кожен будинок в країні до 2030 року. У зв’язку з цією ініціативою уряд вкладе 207 мільйонів доларів у виробництво нових вітряних турбін.

На сьогоднішній день Великобританія володіє найбільшою офшорною вітроелектростанцією Walney Extension Farm. Можливо, саме успіх цього проекту надихнув уряд на нові амбітні плани.

Як повідомляє Engadget, такий амбітний проект зажадає серйозних інвестицій протягом наступних десяти років. Однак якщо Великобританія впорається, це стане важливим кроком вперед у досягненні глобальних цілей щодо викидів вуглецю, викладених у Паризькій угоді 2015 року.

Інвестиції в розмірі 207 мільйонів доларів підуть на будівництво заводів, які розроблятимуть нові турбіни, а також на самі плавучі Морські турбіни. Щоб забезпечити енергією кожен будинок у Великобританії, ці турбіни повинні будуть генерувати близько 40 ГВт потужності. Це в чотири рази перевищує поточну вироблення енергії вітру в країні.

“Ваш чайник, ваша пральна машина, ваша плита, ваше опалення, ваш електромобіль — всі вони отримають електрику без будь-якого почуття провини», — заявив Джонсон на конференції Консервативної партії Великобританії.

Однак деякі експерти відзначають, що повний перехід на вітроенергетику до 2030 року може виявитися більш дорогим, ніж припускає Джонсон. Незалежна дослідницька фірма Aurora Energy Research прогнозує, що насправді проект обійдеться в 64,6 мільярда доларів, також Великобританії доведеться встановлювати нову турбіну в середньому кожен будній день протягом наступного десятиліття.