З нового року у Греції одноразовий пластик буде поза законом
События в миреgreenpost.ua15 сентября 2020

З нового року у Греції одноразовий пластик буде поза законом

Уряд Греції продовжує йти "в ногу" з країнам ЄС щодо використання пластику та його переробки. У планах влади змінити наявну концепцію країни щодо пластику за три роки. 

Вже з 2021 року у Греції увійде в силу заборона на використання  одноразових пластикових виробів. Зокрема, буде введена  заборона на  купівлю одноразових пластикових предметів державним підприємствам, пише ecotown.  З 1 липня 2021 року одноразовий пластиковий посуд не можна буде купити в магазинах країни, а на всіх дитячих і спортивних майданчиках Греції з'являться питні фонтанчики, щоб жителі могли відмовитися від пластикових пляшок.

З наступного року у країні також набуде чинності заборона на використання одноразових виробів (наприклад, пакетів) з біорозкладаного пластику. Згідно з численними дослідженнями, якщо вони потрапляють в природу, то завдають навколишньому середовищу шкоди не менше, ніж звичайний пластик.

Наступний етап буде у січні 2022 року, коли планується ввести новий податок на одноразові склянки для напоїв. Стакан і кришка будуть оплачуватися окремо – по 5 євроцентів. Вважається, що завдяки цьому більше жителів буде приходити зі своєю багаторазовою тарою.

Нарешті, з 2023 року всі виробники одноразових виробів, які використовуються на території Греції, повинні нести відповідальність за збір і переробку своєї продукції. Вони можуть підключитися до вже існуючих схем або створити свої. Головне, щоб їх продукцію не виявили в природі. 

Написать комментарий