События в миреmind.uaApr 7

З січня Іран виробив 55 кг урану зі збагаченням до 20%

nk_hauz/-mxg3nwcyfqick911g9t.jpg

Іран виробив 55 кг урану зі збагаченням до 20%. Про це із посиланням на заяву влади країни повідомляє Reuters. Заява була зроблена на наступний день після того, як Тегеран і Вашингтон провели у Відні, за їхніми словами, «конструктивні» непрямі переговори, спрямовані на пошук шляхів відновлення ядерної угоди 2015 року, між Іраном і світовими державами

Минулого року парламент Ірану прийняв закон, що зобов'язує країну посилити свою ядерну позицію, частково у відповідь на вихід експрезидента Дональда Трампа з ядерної угоди у 2018 році. Згідно із законом, Тегеран мав почати збагачення до 20% і щорічно виробляти не менше 120 кг або 10 кг на місяць урану, збагаченого до цього рівня. За словами представника Організації з атомної енергії Бехруза Камалванді, рівень видобутку в Ірані вже «на 40%» вище.

«Менш ніж за чотири місяці ми виробили 55 кг урану зі збагаченням 20% ... приблизно за вісім місяців ми зможемо досягти 120 кг», – сказав Камалванді.

Нагадаємо: 4 січня Іран заявив про початок збагачення урану до 20% в Фордо, іранському підземному заводу, який був таємно побудований всередині гори, щоб витримати будь-яке повітряне бомбардування.

Збагачений до 3-5% уран можна використовувати тільки в енергетичних реакторах, до 20% – в дослідницьких і експериментальних реакторах. Показник в 90% і більше дозволяє створювати ядерну зброю.