События в миреmind.ua12 янв.

За ініціативи Макрона відкрився масштабний One Planet Summit, присвячений екології

nk_hauz/-mqmyz5lls9fqxhjxst_.jpg

Президент Франції Еммануель Макрон 11 січня у понеділок відкрив саміт One Planet Summit, присвячений екологічним проблемам, передає RFI.

«Наше майбутнє, і майбутнє нашої планети залежить від того, що ми робимо зараз», – заявив президент Франції, відкриваючи саміт. Ця ініціатива Макрона втілилася в життя вже в четвертий раз, і знову зібрала світових лідерів для обговорення питань боротьби з глобальним потеплінням, зникненням біологічних видів, скороченням лісових площ та ін.

Саміт здебільшого проводився у форматі відеоконференції.

Макрон підкреслив, що досі «на міжнародному рівні» за останнє десятиліття жодне зобов'язання щодо захисту біорізноманіття не було виконано. «Нам потрібно подивитися цій невдачі в обличчя, щоб прискорити наші дії, з дуже конкретними речами і реалістичним подальшим їх виконанням», – сказав він.

На заході очікувано не було президента США Дональда Трампа – саме його рішення вивести США з Паризької кліматичної угоди, спонукало Еммануеля Макрона створити One Planet Summit, перше засідання якого пройшло в грудні 2017 року і зібрало лідерів і міністрів майже ста держав. Сьогодні за умов пандемії в засіданні взяли участь близько тридцяти лідерів.

Виступили: генсек ООН Антоніу Гутерріш, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, президент Світового банку Девід Малпасс, голова Європейського центробанку Крістін Лагард, глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус, а також лідери багатьох держав – прем'єр Великобританії Борис Джонсон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, глава канадського уряду Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте, прем'єр Іспанії Педро Санчес, прем'єр Нідерландів Марк Рютте, віце-прем'єр Держради КНР Хань Чжен, а також князь Монако Альбер II та принц Уельський Чарльз.

Вони взяли на себе зобов'язання з чотирьох тем конференції: «Захист наземних і морських екосистем»; «Розвиток агроекології»; «Збільшення фінансування на користь збереження біорізноманіття»; «Захист тропічних лісів, збереження видів та здоров'я людини».

У керівництві Франції сподіваються, що завдяки цьому форуму «вдасться об'єднати кліматичні проблеми і збереження екосистем», пояснило AFP джерело в Єлисейському палаці: тому що перед лицем епідемій і потепління (2020 рік став найспекотнішим в історії) «збереження біорізноманіття – це щось на зразок нашого колективного страхування життя».

Що стосується захисту екосистем, то Франція, Великобританія і Коста-Ріка мають перетворити 30% своєї території в охоронювані заповідні зони. Сама Франція має намір домогтися цього показника вже в наступному, 2022-му, році.

 «One Planet Summit»-2021 створив коаліцію, спрямовану на те, щоб 30% державного фінансування кліматичних завдань виділялося на «рішення, засновані на користі природі» (наприклад, лісовідновлення).

На полях «One Planet Summit» відбувся інвестиційний форум, присвячений програмі Африканського Союзу «Велика зелена стіна». Вона спрямована на боротьбу з опустелюванням навколо Сахари і полягає у висадженні широкої лісосмуги по всій ширині Африканського континенту від заходу до сходу. Учасники цього форуму взяли зобов'язань на загальну суму приблизно $10 млрд доларів: створення 10 мільйонів робочих місць, відновлення 100 мільйонів гектарів виснажених земель в 11 країнах судано-сахельского регіону. Половину цієї суми зобов'язався виділити Всесвітній банк.

💬 Последние комментарии
е
Елена, твои америкосы совсем тупые..прям как ты.. причину от следствия не отличают...
е
ты за свои комментарии скажи.. КАК они относятся к теме статьи и тому о чем пишут?? ЗА СОБОЙ следи, склеротичка продажная...
е
т.е. ВСЕ остальное ТЫ подтверждаешь?)) т.е. БРЕХАЛА НАМЕРЕНО и еще утверждаешь тут что ВСЕГДА пишешь только правду и ТЕБЕ верить надо?))) БРЕХЛО ты склеротичное!!
е
так ТЫ написала ЭТО: "..В Берлине около 1700 советских танков немцы подбили и большинство фаустпатронами,а ты не знал?а Берлин нээто ещё не вся Германия,там много городов и поселков было и Чехословакия потом и до этого Польша,так шта., фашизм это твоё,родное..."??? ТЫ! и ЭТО БРЕХНЯ, что и было ТУТ только что ДОКАЗАНО!.. так что если у ТЕБЯ склероз - то ЗАПИСЫВАЙ ДУРА что и кому пишешь...
е
а при чем тут любишь-нелюбишь...ты про закон на Украине писала и ВСЕХ кто тебе указывал на обратное матами крыла? ТЫ! вот и отвечай за СВОИ слова! КТО ответил за нацистский марш в Киеве, профинансированный из ГОСБЮДЖЕТА? так говоришь нет нацизма в Украине??! ГОворишь на Украине закон есть??... ну-ну, брехло....
макс
Олимпиада в Китае пройдёт с 4 по 20 февраля. В это время Китай не будет захватывать Тайвань, чтоб не испортить себе праздник. Конечно, праздник ему могут попытаться испортить США, как они уже неоднократно делали (одно только 08.08.08 чего стоит). Но я думаю, китайцы тогда плюнут и совместят праздник с расстрелами. А РФ будет брать Украину синхронно с Тайванем.
Елена
Где тут Россия придурок?