События в миреnewformat.info25 апр.

Зімбабве дозволить полювання на рідкісних слонів у цьому році

nk_hauz/-mz81zvgvtmdj0dnxzgn.jpg

Зімбабве «незабаром» почне продавати права на відстріл цілих 500 слонів у цього році. Таке рішення оголосила країна на цьому тижні.

Про це передає CNN

Тінаше Фараво, прес-секретар Управління парків та дикої природи Зімбабве, заявив у четвер в ефірі CNN, що зменшення доходів від туризму внаслідок пандемії коронавірусу було однією з основних причин такого кроку.

«Ми їмо те, що вбиваємо. Ми маємо бюджет близько 25 мільйонів доларів на наші операції, які збираються — частково — за рахунок спортивного полювання, але ви знаєте, що зараз туризм мертвий через пандемію коронавірусу», — сказав Фараво.

Повідомлення надійшло буквально за кілька тижнів після того, як африканський лісовий слон був оголошений критично зникаючим, а африканський слон-саванна — зникаючим.

Прес-секретар Центру управління природними ресурсами, що займається захистом навколишнього середовища та прав людини в Зімбабве, Сімісо Млеву заявив, що рішення про дозвіл на полювання на слонів є «жахливим».

«Ми рішуче засуджуємо полювання на трофеї — практику, яка сприяє збудженню диких тварин і посиленню конфліктів між людьми та дикими тваринами. Практично напевно, що вцілілі сім’ї сімей дикої природи, які є свідками безглуздого розстрілу членів їх сімей, відплачують помстою нещасним місцевим жителям села», — сказав Млеву.

«На противагу урядовим аргументам, що полювання на трофеї має на меті сприяти збереженню, практика мотивується жадібністю, і часто гроші навіть не враховуються. Існує потреба у більш інноваційних та екологічно чистих заходах для покращення отримання прибутку від фотосафарі і туризм загалом «, — додав Млеву.

Зімбабве не єдиний африканський регіон, дозволяючи полювання на слонів за окрему плату. У грудні Намібія виставила на продаж 170 «високоцінних» диких слонів через економічні проблеми.