События в миреua.interfax.com.uaApr 16

З'їзд компартії на Кубі відбувається на тлі можливого відходу від справ Рауля Кастро

nk_hauz/-mypeokypxdf0jtsvkpy.jpg

Кадрова політика у найвищому партійному керівництві та вихід з економічної кризи стануть головними питаннями порядку денного VIII з'їзду Комуністичної партії Куби, який відкривається в п'ятницю в Гавані під гаслом "Єдність і спадкоємність".

Делегати працюватимуть до 19 квітня.

За повідомленням агентства ЕФЕ, з'їзд відбудеться за зачиненими дверима.

"З'їзд відбувається в ключовий для країни момент однієї з найсерйозніших криз в її історії, а також в умовах, коли лідер компартії Рауль Кастро, а разом із ним усе його покоління, мають намір відійти від справ", - пише іспанська газета "Паїс".

"Сам Рауль Кастро на минулому з'їзді запропонував обмежити двома термінами перебування на найвищій політичній посаді (лідера компартії Куби) і віком у 70 років", - зазначає видання, нагадуючи, що Кастро зараз - 89 років, а другому секретарю компартії Рамону Мачадо-Вентурі - 90 років.

Кастро в 2018 році пішов із посад глави держради і ради міністрів Куби, залишившись при цьому лідером компартії країни. Раніше він заявляв про намір піти і з цієї посади в 2021 році.

"Більшість аналітиків вважає, що результати цього з'їзду будуть ключовими для майбутнього країни, перед якою стоїть велика кількість політичних та економічних викликів. В економіці країни через структурні недоліки та брак ефективності складається критична ситуація, яка ускладнюється пандемією коронавірусу та посиленням ембарго, запровадженим попередньою американською адміністрацією. ВВП країни минулого року впав на 11%", - наголошує "Паїс".