Для розвитку вітроенергетики в Україні, потрібен "зелений" тариф і для домогосподарств
Технологииecotown.com.ua28 апреля 2015

Для розвитку вітроенергетики в Україні, потрібен "зелений" тариф і для домогосподарств

Загалом, на кінець 2014 року в світі вітрогенерація склала 4% від загального видобутку енергії загалом. Загальна потужність встановлених вітроенергетичних станцій сягнула 360 ГВт. Причому цю тенденцію підтримують найбільш розвинуті держави: Китай, США, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Індія.

Найактивніше, та наймасовіше за цю справу взявся Китай, в період з 2005-2010 років потужність їх вітроенергетичних станцій виросла в 35 разів, а встановлена потужність дійшла до відмітки 67,7 ГВт.

В країнах ЄС ефективно діє законодавство, що сприяє розвитку альтернативного видобутку енергії. Їх практику намагаються перейняти Україна. Так, ще в 1997 році була побудована перша вітроелектростанція (ВЕС) в Трускавці. А у 2015 році Кабінет Міністрів затвердив план по відновлювальній енергетиці до 2020 року, згідно з яким, наша країна має на меті досягнути рівня 3,6 ГВт, повідомляє ресурс UaEnergy.com.ua

Також, слід відзначити, що на наразі Європейський Союз розглядає можливість вкладення коштів в сектор відновлювальної енергетики України у розмірі 17,5 млрд євро.

«Раніше в Україні будівництво вітроелектростанцій відбувалося виключно за рахунок коштів, залучених приватними інвесторами, без дотацій з державного бюджету. На сьогоднішній день в національну вітроенергетику було інвестовано понад €750 млн. Більше того, розвиток вітроенергетичних проектів підвищує соціально-економічний рівень регіонів шляхом створення нових робочих місць, відрахуванням податків до місцевих бюджетів, надання соціально-економічної допомоги місцевим громадам», - зазначив Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА).

Експерти у цій галузі впевнені, що для розвитку нових ВЕС, потрібно задіяти місцеве виробництво, аби воно починало працювати від альтернативних елементів. Вітчизняні компанії можуть зайняти помітне місце серед світових виробників, що працюють в області вітряної енергетики, але за умови прозорого та стабільного законодавства.

Окрім того, в УВЕА особливу роль надають так званому сектору «малої» вітроенергетики. Головною проблемою сектора, за словами глави УВЕА, є відсутність можливості приватним особам продавати електроенергію, вироблену вітрогенераторами за «зеленим» тарифом, так як це можуть робити приватні домогосподарства з використанням сонячних батарей.

В Україні не розроблений механізм приєднання малих вітротурбін до енергомережі. Все це, за словами Андрія Конеченкова, негативно позначилося на секторі «малої» вітроенергетики, привівши до зупинки низки компаній-виробників малих вітротурбін в Дніпропетровську, Житомирі, Києві та Луцьку.

Наразі Українська вітроенергетична асоціація приймає участь в підготовці нового законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» (зареєстровано 3 лютого 2015). Наразі асоціація ініціює введення «зеленого» тарифу для «малої» вітроенергетики.

Написать комментарий