Дослідники виявили найпотужніший ботнет в історії
Технологии13 апреля 2020

Дослідники виявили найпотужніший ботнет в історії

Кожну хвилину в світі відбувається шістнадцять DDoS-атак. Аналітики відзначають, що за 2019 рік це число збільшилося на 87%. В результаті проведеного дослідження розробникиантивірусного ПЗ Bitdefender повідомили про виявлення найпотужнішого ботнету в історії, який здатний брати під контроль тисячі пристроїв від різних виробників по всьому світу.

Найчастіше його жертвами стають гаджети інтернету речей (IoT). Унікальною здатністюdark_nexus стало об'єднання найбільш просунутих функцій десятків популярних ботнетів. За три місяці спостережень творці програми зробили не менше 30 оновлень, розширюючиможливості ботнету і його атакуючі навички. На даний момент dark_nexus може вражатитисячі триста сімдесят дві різні типи пристроїв: від маршрутизаторів до камерспостереження.

Вихідний код dark_nexus заснований на сильно модифікованому шкідливі програми Qbot іMirai. Однак на відміну від своїх попередників, він набагато ефективніше, могутніше інадійніше. Програма здатна зламувати системи як шляхом перебору простих паролів, такі використовуючи відомі уразливості. dark_nexus атакує широкий спектр електронікизавдяки підтримці безлічі чіпів від самих різних виробників.

«Штурмуючи» гаджет, ботнет посилає команду «відмова в обслуговуванні», маскуючисьпід безпечний трафік. Він перевантажує канал, приводячи до того, що його процесизаносяться в білий список. Для цього він використовує систему оцінок, привласнюючисобі високий рівень надійності, одночасно з цим знижуючи або деактивувавши процеси, які можуть йому нашкодити. Наприклад, dark_nexus блокує можливістьперезавантаження, яка призводить до видалення ботнетів.

В одній з ранніх версій ботнету була знайдена рядок «@ greek.helios». ЕкспертамBitdefender вдалося зв'язати цю назву з невідомим, який через особистий канал наYouTube продає шкідливе ПО для бот-мереж IoT і служби DDoS. Найбільша активністьботнет в Китаї, де було виявлено 653 скомпрометованих вузла. У списку постраждалих віднього країн вказані Південна Корея (261 випадок), Таїланд (172), Бразилія (151), Росія(148), США (68). Експерти вважають, що найближчим часом dark_nexus будепродовжувати рости.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Если ты не понял, я не про политический аспект спрашиваю и не про то, правильно ли ты поступал за 200грн, НЕТ не про это! А только про эмоциональную сторону вопроса. Можно было по литературному, но ты ж не читал про Раскольникова, а шо там у Бандеры по этому - я не в курсе!
Весёлый Роджер
Да ладно бандерёнок, брось ты про этих уродов твоих галычанских. Их и так порешат, не дадут им своей смертью уйти. Ты лучше расскажи нам, как ты бросал коктейли огненные в живых БЕЗоружных людей – что ты испытывал? Чувство запизденского превосходства над всеми, как у нашего пропахандона Шмули? Или ты ощущал себя наследником «великой» нации ариев-фашистов и что тебе всё дозволено и судить и убивать? Не робей – отвечай!!!
Весёлый Роджер
Опять ПЕРЕМОГА!!! Вот и настал он звёздный час для щирого пропахандона Шмули!!! Цэ покращення! «За рік картопля в Україні подорожчала ВТРИЧІ. В Україні продають картоплю з Росії під виглядом білоруської, але є і прямі поставки з РФ, оскільки заборона на імпорт російської картоплі відсутня.» Хотя мудаку свинорыльному пропахандону Шмуле _Елен жрущего и чавкающего этим русским картополем всё это по х.ю, хоть он и кастрирован, и даже уже приготовил свою пыдарную старую дупу к приёму эуропейцев з пиндосами – прикупив кружевные труселя. Но у него всего одна мантра в его одинокой извилине – «А Украина идёт в Европу.» Сало Уронили! Ну как ты Шмуля, старый пердун прапор из стройбата, не можешь понять элементарную диспозицию, ну не может Вона идти – НЫ МОЖЭ! А чаму, а тому шо стоит эта недострана, эта Нижняя Вольта Эуропы, этот НедоГабон, это Свинея без Сала, на коленях перед пиндосами и смокчит у панов …! Тай ни масок тай ны х.я ны мает от панов, опять же чаму, а тому, шо холуям не положено ничего по уставу буржуинского Мира! Сала Урoнили – так галычанам убийцам мало!
не договариваете
ну да, самое то главное что тут "атошник из галичины", плохо что сами кацапы не знают что есть "галычина" но не суть, главное звучит красиво, по пропагандонски! но не сказано и слова, о той задержаной цыганке которая воровала у всех и никакой управы на нее не было. "насиловали" ее, какая бурная фантазия у цыганвы. кому нужна грязная воровка, что бы о нее маратся?
а кремлеботы на месте
ну не все же такие продажные твари как ты, кирпич. не ровняй то, всех по своей гнилой натуре.
туда ей и дорога
пусть украина . СРУ НАСТОЙЧИВО ИДЕТ НА ХУЙ !!!
Луна-2
Граждане,затягивайте пояса и готовьтесь...