Дослідники зробили першу в світі цифрову фотографію з роздільною здатністю 3200 Мп
Технологииitsider.com.ua09 сентября 2020

Дослідники зробили першу в світі цифрову фотографію з роздільною здатністю 3200 Мп

Дослідники зі Стенфорда відзняли перші у світі 3200-мегапіксельні фотографії. Для цього вони використовували сенсори, які стануть частиною найбільшої цифрової камери в світі. Потім камера буде встановлена ​​в університетському телескопі Legacy Survey of Space and Time (LSST) в Чилі, який вивчатиме темну енергію, темну матерію і створить «найбільший астрономічний фільм усіх часів».

Фотографії настільки великі, що для відображення однієї з них в повному розмірі знадобиться 378 телевізійних екранів 4K надвисокої чіткості. При цьому телескоп спроектований таким чином, що датчики зображення можуть виявляти об’єкти в 100 мільйонів разів тьмяніше, ніж ті, що видно неозброєним оком. Така чутливість дозволить побачити полум’я свічки за кілька тисяч кілометрів.

Ця приголомшлива продуктивність стала можливою завдяки 189 датчикам, відомим як прилади із зарядовим зв’язком (ПЗС). Для захоплення зображень датчики представили у вигляді сітки, які охолодили до -150 градусів. Група, що працює на SLAC, використовувала крихітний отвір для проектування необхідних зображень в фокальній площині масиву.

Після установки в обсерваторії камера буде знімати панорамні зображення всієї південної півкулі неба протягом десяти років.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Гуру
    09 сентября 2020
    Зачем? Что ищем?
    Ответить