Фахівці Google навчили робота-собаку рухатися подібно справжньому
Технологииportaltele.com.ua15 апреля 2020

Фахівці Google навчили робота-собаку рухатися подібно справжньому

Група дослідників або Лабораторії штучного інтелекту компанії Google (Google AI lab) розробили систему, що дозволяє роботові-собаці навчитися максимально точному копіюванню рухів і поведінки справжньою собаки шляхом “перегляду” спеціально підготовлених відеозаписів. Відзначимо, що навчання роботів виконання певних завдань, наслідуючи рухам живих істот, давно вже не є чимось новим. Наприклад, промислові роботи-маніпулятори, що збирають автомобілі на конвеєрі, виконують зварювальні роботи і закручують болти, копіюючи рухи рук людини.

Однак, промислові роботи, згадані трохи вище, діють або по заздалегідь створеної програмі або навчаються за допомогою спеціальних пристосувань. Вони не можуть бути навчені, шляхом аналізу відео, на якому відображені дії людини, і саме така функція є нововведенням, розробленим фахівцями Google AI lab. В даному випадку чотириногий робот Laikago навчається ходити, рухати своїм тілом і навіть використовувати свій хвіст за допомогою відеозаписів рухів справжньою собаки.

Але дослідники з Google AI lab живлять неабияку частку оптимізму з цього приводу. Вони розраховують, що збільшення функціональності їх системи, яке вони запланували на найближчий час, дозволить роботу не тільки отримати “живіше” поведінку, але і знайти здатності до самостійного пошуку виходів з нештатних ситуацій.

Написать комментарий