Технологииportaltele.com.ua9 дней назад

Хто винен у високому електромагнітному випромінюванні iPhone

Електромагнітне випромінювання, якого так побоювалися користувачі стільникових телефонів з початку нульових років, дбайливо ховають їх в барсетку на поясі, сьогодні не лякає майже нікого. Ні, звичайно, залишаються ще ті, хто побоюється за своє здоров’я, проте таких сьогодні все-таки меншість, та й страх їх нічим конкретним не підкріплений, за винятком хіба що поодиноких думок докторів. З цієї причини, коли в Мережі з’являється черговий доповідь про небезпеку випромінювання, провоцируемого iPhone, зазвичай це сприймається більшістю як не дуже вмілий вкидання, спрямований на дискредитацію Apple. Однак американський суд вирішив, що привід для занепокоєння все-таки є.

Окружний суддя США Вільям Алсуп виніс ухвалу, в якому дозволив користувачам подавати колективні позови проти Apple через небезпеку радіоактивного випромінювання фірмових смартфонів компанії. Причиною для прийняття такого рішення стали «дурні стандарти» Федеральної комісії зв’язку США, яка займається сертифікацією і перевіркою електронної техніки безпосередньо перед її появою у продажу. Алсуп пояснив, що уважно ознайомився з вимогами, які відомство пред’являє пристроїв в процесі тестування, і вважав їх неприйнятними.

Чи небезпечно випромінювання iPhone

Найбільше Алсупа вразило те, що Федеральна комісія зв’язку виробляє всі виміри по нормі, яка передбачає розташування смартфона на відстані двох сантиметрів від людського тіла. Така віддаленість зменшує вплив випромінювання апарату, дозволяючи утримувати його рівень в рамках встановлених вимог. Однак, пояснив суддя, рідкісний користувач під час розмови по телефону тримає телефон на відстані двох сантиметрів від вуха. Найчастіше люди притискають їх впритул до вушної раковини, чим збільшують вплив випромінювання в кілька разів.

Ухвала суду Алсуп виніс в рамках розгляду у справі про перевищення норми електромагнітного випромінювання деяких моделей iPhone. В якості доказової бази проходить дослідження експертів RF Exposure Lab, проведене на замовлення видання Chicago Tribune. Суддя долучив його до справи, тому що дана лабораторія акредитована Федеральною комісією зв’язку і має право проводити подібні випробування. Незважаючи на наявність акредитації та, по суті, пряму залежність від наглядового органу, який може в будь-який момент відібрати її, експерти лабораторії розкритикували офіційну методику вимірювання.

Хто винен в небезпечному випромінюванні iPhone Юристи Apple, проти якої було подано позов, ознайомилися з доказами, але вважали за краще не вести справу. Вони пояснили це тим, що Apple всього лише виконує встановлені вимоги і не призначає допустимі норми електромагнітного випромінювання смартфонів. Тому юристи попросили суд закрити справу проти компанії і залучити в якості відповідача Федеральну комісію зв’язку, в обов’язки якої входить опрацювання методик вимірювання та контролю якості електронної техніки.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Ой)))) Не просто. )))))) Всякие зелики и существуют для того, чтобы перекачивать баблос из одного кармана в другой. Был Пеця, потрошил Беню. Теперь Беня потрошит Пецю. Наблюдать, конечно, за этим забавно, но толку нет, а издержки этой битвы денежных мешков изымаются из карманов людей. Вот и вся суть хохловласти.
Елена
У Ахметова больше денег,чем у Коломойского,чей Зеленский?,не всё так просто Хохлов.
Игбун Хохлов
Какая форма правления? )))))) На укрАине одна форма правления: бабло. У кого больше, тот и правит. А Зеля всего лишь говорящая кукла: выкинуть старую и купить новую - не проблема.
ВАЩЕ
СПАСАЙСЯ КТО МОЖЕТ
Елена
Власти у него достаточно, конечно не столько сколько у президента России,все таки парламентско президентская форма правления,но всё же.
тина
да и в России такого говна мечтающего продать страну тоже полно
ВАЩЕ
Что тут доказывать?
Авторские статьи