Технологииtechnoportal.com.ua4 июн.

Лідируючий в США розробник вакцини проти COVID-19 став жертвою кібератаки

Кіберзлочинність угруповання, відомі своїми атаками на установи охорони здоров’я, атакували Каліфорнійський університет в Сан-Франциско (UCSF) за допомогою здирницького ПЗ. Адміністрація університету підтвердила журналістам Bloomberg, що стала жертвою «незаконного вторгнення», але не уточнила, яка частина IT-інфраструктури постраждала.

nk_hauz/-m8ze1qjoddw-rvwbx2a.jpg

Фахівці UCSF займають лідируючі позиції в США в області тестування антитіл і розробки лікування коронавірусної інфекції. За словами глави відділу зі зв’язків з громадськістю університету Пітера Ферлі (Peter Farley), дослідження за участю пацієнтів не були порушені кібератакою. Адміністрація UCSF повідомила про подію правоохоронним органам і звернулася за допомогою до експертів з кібербезпеки.

«З їх допомогою ми проводимо ретельну оцінку інциденту, в тому числі з’ясовуємо, яка інформація могла бути скомпрометована», – повідомив Ферлі, додавши, що не може розкрити ніяких подробиць, поки триває слідство.

Схоже, зловмисники зашифрували дані UCSF і зажадали викуп за їх відновлення. Оплата повинна бути здійснена до 8 червня цього року, і в разі несплати вимагачі пообіцяли опублікувати «секретні дані» UCSF. Яку суму зажадали кіберзлочинці і яку здирницьку програму використовували, не уточнюється. Імовірно, університет міг стати жертвою здирницького ПЗ Netwalker,  яка активно використовується кіберзлочинцями з вересня минулого року.