Технологииtechtoday.in.ua4 сент.

Microsoft та Nvidia «вб’ють» час завантаження ігор за допомогою тісної дружби SSD та відеокарти

Microsoft та Nvidia об’єднали свої технології, щоб користувачам не доводилося по кілька хвилин очікувати завантаження збереженої гри чи нового рівня. Вони обіцяють, що великі комп’ютерні світи завантажуватимуться миттєво. Для цього компанії забезпечили прямий зв’язок між SSD та відеокартою.

nk_hauz/-mgmjblvn5ni7j0lohkd.jpg

Представлена нещодавно серія відеокарт Nvidia GeForce RTX 30ХХ уперше отримала технологію RTX IO. Вона спирається на технологію Microsoft DirectStorage, яка нещодавно стала розширенням програмного інтерфейсу DirectX. Останній використовується майже в кожній комп’ютерній грі.

«З Nvidia RTX IO завантаження великих світів відбуватиметься миттєво. Продовження з перерваного місця буде миттєвим. Це суттєво для ігор наступного покоління», – сказав директор Nvidia Дженсен Хуанг під час презентації нового покоління відеокарт.

Кожна гра, щоб відобразити ігровий світ, повинна спершу зчитати його ресурси (моделі об’єктів, текстури тощо) з диска комп’ютера та розпакувати їх в оперативну пам’ять і далі передати на обробку відеокарті.

Традиційно цим займався центральний процесор, й ігри попереднього покоління були адаптованими до цього, передаючи ресурси зі швидкістю 50 МБ/с шматками по 64 кілобіта. Це виливалося в кілька сотень операцій зчитування-запису.

Нині все більше комп’ютерів оснащуються твердотільними накопичувачами (SSD), які легко обробляють десятки тисяч операцій зчитування-запису і здатні пересилати дані на швидкостях близько 2,4 ГБ/с. Гра, яка використовує повні можливості SDD, генерує десятки тисяч операцій зчитування-запису.

Розрахований на невелику кількість операцій зчитування-запису програмний інтерфейс обробки 3D-сцен починає гальмувати всю гру. Тому Microsoft створила DirectStorage, який виключає з процесу центральний процесор. Дані пересилаються напряму від SSD до оперативної пам’яті відеокарти, яка зазвичай також швидша, ніж оперативна пам’ять комп’ютера. Такий підхід також розвантажує центральний процесор, вивільняючи його потужності для інших завдань.

Для відчуття переваг DirectStorage, кажуть у Microsoft, необхідно мати SSD з інтерфейсом підключення NVMe. Звичайні SSD з інтерфейсом SATA, які можна вставити замість жорсткого диска, виявляються надто повільними і не дають таких переваг.

До появи DirectStorage особливого сенсу в накопичувачах NVMe не було, оскільки для більшості завдань вистачало SATA SSD. Єдиною суттєвою перевагою NVMe було пересилання та редагування гігантських файлів, наприклад, відео 4K/8K. Ігри працювали що на NVMe, що на SATA SSD з непомітною відмінністю у продуктивності.

Технологія DirectStorage буде не лише на ПК, Microsoft також вбудує її в свою ігрову приставку наступного покоління Xbox Series X.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ПОШЁЛ ты на ФУЙ ТВАРЬ Шмуля пархатая!!! Я НИ РАЗУ тут ничего не написал плохого про евреев! А жидоxoxол - таки то не еврей, то фекалия еврейского народа!!! Эта такая МРАЗЬ - которая скачет на костях "Бабьего яра" вместе с бандеровцами и до сих пор не может ответить тут на простой вопрос - Так кто уничтожил 30 000 евреев во Львыве ещё до прихода немцев??? А писли ещё 70 000 ужо вместе с фашистами? Так КТО??? Шмуля Писдунович - ОТВЕЧАЙ падлюка продажная!!!
Елена
Через тернии к звёздам,а вы говорите высоких технологий нет,а вот оно как,скоро и айфоны будем делать и автомобили лучших мировых производителей, всё ещё впереди,не то что у Роджера,у него всё сзади,хе.
е
и подорожник по советам Супрун...
Елена
Ошиблась
е
а КАК америкосы его искать будут, он же невидимка по их утверждениям))) или все же не такой уж и невидимый, а Елена?
Спросил, а теперь стесняюсь
народ грабит поезда в США, потому что "Американ3ализныця" не платит прокурору взятки. Только бизнес - и ничего личного, бро !
Бар "Голубая устрица"
Америка обещает вместо Голубого топлива - Голубых парней