Microsoft та Nvidia «вб’ють» час завантаження ігор за допомогою тісної дружби SSD та відеокарти
Технологииtechtoday.in.ua04 сентября 2020

Microsoft та Nvidia «вб’ють» час завантаження ігор за допомогою тісної дружби SSD та відеокарти

Microsoft та Nvidia об’єднали свої технології, щоб користувачам не доводилося по кілька хвилин очікувати завантаження збереженої гри чи нового рівня. Вони обіцяють, що великі комп’ютерні світи завантажуватимуться миттєво. Для цього компанії забезпечили прямий зв’язок між SSD та відеокартою.

Представлена нещодавно серія відеокарт Nvidia GeForce RTX 30ХХ уперше отримала технологію RTX IO. Вона спирається на технологію Microsoft DirectStorage, яка нещодавно стала розширенням програмного інтерфейсу DirectX. Останній використовується майже в кожній комп’ютерній грі.

«З Nvidia RTX IO завантаження великих світів відбуватиметься миттєво. Продовження з перерваного місця буде миттєвим. Це суттєво для ігор наступного покоління», – сказав директор Nvidia Дженсен Хуанг під час презентації нового покоління відеокарт.

Кожна гра, щоб відобразити ігровий світ, повинна спершу зчитати його ресурси (моделі об’єктів, текстури тощо) з диска комп’ютера та розпакувати їх в оперативну пам’ять і далі передати на обробку відеокарті.

Традиційно цим займався центральний процесор, й ігри попереднього покоління були адаптованими до цього, передаючи ресурси зі швидкістю 50 МБ/с шматками по 64 кілобіта. Це виливалося в кілька сотень операцій зчитування-запису.

Нині все більше комп’ютерів оснащуються твердотільними накопичувачами (SSD), які легко обробляють десятки тисяч операцій зчитування-запису і здатні пересилати дані на швидкостях близько 2,4 ГБ/с. Гра, яка використовує повні можливості SDD, генерує десятки тисяч операцій зчитування-запису.

Розрахований на невелику кількість операцій зчитування-запису програмний інтерфейс обробки 3D-сцен починає гальмувати всю гру. Тому Microsoft створила DirectStorage, який виключає з процесу центральний процесор. Дані пересилаються напряму від SSD до оперативної пам’яті відеокарти, яка зазвичай також швидша, ніж оперативна пам’ять комп’ютера. Такий підхід також розвантажує центральний процесор, вивільняючи його потужності для інших завдань.

Для відчуття переваг DirectStorage, кажуть у Microsoft, необхідно мати SSD з інтерфейсом підключення NVMe. Звичайні SSD з інтерфейсом SATA, які можна вставити замість жорсткого диска, виявляються надто повільними і не дають таких переваг.

До появи DirectStorage особливого сенсу в накопичувачах NVMe не було, оскільки для більшості завдань вистачало SATA SSD. Єдиною суттєвою перевагою NVMe було пересилання та редагування гігантських файлів, наприклад, відео 4K/8K. Ігри працювали що на NVMe, що на SATA SSD з непомітною відмінністю у продуктивності.

Технологія DirectStorage буде не лише на ПК, Microsoft також вбудує її в свою ігрову приставку наступного покоління Xbox Series X.

Написать комментарий