На хакерському форумі виклали 3,27 млрд викрадених логінів та паролів. Це найбільша база в історії
Технологииms.detector.media15 февраля 2021

На хакерському форумі виклали 3,27 млрд викрадених логінів та паролів. Це найбільша база в історії

Водночас ця база, скоріш за все, не є результатом нового витоку даних і була скомпільована з інформації, отриманої раніше.

На одному з хакерських форумів на початку лютого 2021 року виклали 3,27 млрд унікальних пар викрадених логінів та паролів. Це найбільша база подібних даних в історії, повідомляє портал Cybernews. Попередній великий виток стався у 2017 році – тоді хакери виклали 1,4 млрд пар логінів та паролів.

Точних даних, яка кількість реальних людей могла постраждати через цей виток, немає, оскільки в базі може бути кілька акаунтів, які належать одній людині. Перевірити, чи отримали хакери пароль від вашої електроної пошти, можна через спеціальний сервіс Cybernews.

У базі, яку виклали хакери, є логіни та паролі від облікових записів Netflix, Gmail, Hotmail, Yahoo, LinkedIn та інших. Попередньо відомо, що зламано приблизно 200 млн акаунтів Gmail та 450 млн – Yahoo.

За словами експертів, це не означає, що хакери зламали безпосередньо Netflix чи Gmail (самі компанії заперечують, що їх зламували), а причина витоку в тому, що користувачі застосовують одні й ті самі паролі для різних сайтів, у тому числі тих, які не є надійно захищеними. Отримавши на такому сайті пароль користувача, хакери автоматично перевіряють, для якого ще сервісу він може підійти. А зламавши, наприклад, Gmail, вони можуть отримати ще безліч конфіденційної інформації.

Експерти радять користуватись генератором надійних паролів та не використовувати один і той самий на різних ресурсах.

Написать комментарий