ТехнологииИсточник7 авг.

Наступна жертва – Meituan: китайська влада оштрафує сервіс доставки їжі на $1 млрд

Антимонопольний регулятор у Китаї оштрафує сервіс доставки їжі Meituan на $1 млрд. Meituan з капіталізацією в $170 млрд – третя за розміром публічна компанія Китаю після Tencent і Alibaba.

nk_hauz/yFpnk1M7R.jpeg

Регулятор вважає, що компанія зловжила домінуючим становищем на ринку – вона забороняла продавцям торгувати на платформах конкурентів, пише The Wall Street Journal, на яке посилається vc.ru.

За даними джерел видання, про штраф оголосять в найближчі тижні, і Meituan повинна буде переглянути свою діяльність. Розслідування щодо Meituan почалося в квітні, компанія погодилася співпрацювати зі слідством. Як відзначає WSJ, антимонопольні штрафи не перевищують 10% від річної виручки компанії.

У Meituan працюють мільйони робітників із погодинною оплатою. Регулятор звинуватив ринок доставки їжі в поганому ставленні до кур'єрів і підрядників. Також у червні влада вимагала зробити зарплату працівників не нижчою за мінімальну в регіоні.

У компанії пообіцяли застрахувати таких співробітників. Meituan почала знижувати комісії і дозволила ресторанам і продавцям торгувати на інших платформах.

Meituan третя за ринковою вартістю після Tencent і Alibaba публічна компанія Китаю. Її виручка в 2020 році склала $17,8 млрд з ринковою капіталізацією близько $170 млрд. Це найбільша фірма з доставки їжі, якими користуються ресторани і продавці. Також вона пропонує бронювання готелів і продаж продуктів в інтернеті.

У червні влада Китаю попросили гендиректора і засновника Meituan Ван Сіна «залягти на дно» після посту з віршем про масове спалення книг при першому імператорі Китаю, що суперечили ідеології. Багато хто вважав пост прихованою критикою чинного уряду.

Як повідомлялося, атака Пекіна на освітні компанії спровокувала обвал на біржах китайських акцій.

Крім того наступ китайських регуляторів призвів до того, що колись улюблений інвесторами техногігант Tencent став найгіршою інвестицією місяця, втративши за липень $170 млрд ринкової вартості.

💬 Последние комментарии
Каменяр
Які склади пограбував Сергій Кургінян???
Каменяр
Пошукай КУЛЬТУРУ и МЫСЛЬ в дописах Роджера, е, Луна-2 та інших носіїв "РУССКОЙ КУЛЬТУРЫ"
ALWAS
Вообще то правителей, потерявших власть обычно казнили. Вместе со всей семьёй. Так поступили большевики с семьёй Императора. Но мы стали слишком гуманны, а посему обречены на вымирание. Природа- штука жестокая. И такого не потерпит.
ALWAS
Ругать Президента и дурак сможет. А что скажет сам экономист по этому поводу, какое у него решение ? Хотя Бог с ней, Америкой. У нас и своих проблем хватает. А побороть инфляцию можно, но работать нужно. Но хочется халявы, и в этом проблема.
Голос Разума
Тебе предлагают обосновать твои утверждения о связи ополченца Гиркина с захватом складов в Украине. Так обоснуй. Если не можешь - тогда не бросайс я словами
Проти війни
Донбас и Крим - це територія України
е
А что не так?))) ТЫ начала меня оскорблять, а не я тебя - это факт! Всячески уговариваешь ВСЕХ не обижать свою подзащитную -это тоже факт! Ни слова ей о том что с оппонентами надо общаться БЕЗ мата, хотя тебе на это указывали - опять таки факт! ..