Технологииtechtoday.in.ua3 февр.

Огляд спортивних bluetooth-навушників Meizu EP52

Meizu EP52 – це поліпшена версія EP51, попередньої моделі виробника. Ці bluetooth-навушники позиціонуються як спортивні, втім, як для неспортивних вони теж гарні. В EP52 хороший і гучний звук, вони довго працюють, але є нюанси з керуванням.

Meizu EP52

1 of 20

Офіційні характеристики Meizu EP52

Довжина навушників: 550 ммТип: внутрішньоканальніПротокол Bluetooth: A2DP, AVRCH, HSP, HFPРадіус дії: 10 мАкумулятор: 130 мА·годЧас відтворення музики: 8 годинЧас заряджання: 2 годиниЧас у режимі очікування: до 150 годинВодонепроникність за стандартом IPX5Вага: 22 г

Комплект поставки

Як видно на фото і відео, EP52 поставляються в красивій коробочці, але, що набагато важливіше, в комплекті йде гарний набір амбушур. Також є чохол для перенесення (з магнітною кнопкою), кабель для заряджання, інструкція англійською. Якби інструкція була перекладена на мову, зрозумілу нашому ринку, то комплект би отримав тверду «п’ятірку».

Дизайн і зручність користування

Є кілька варіантів реалізації бездротових навушників-вкладишів. Найпоширеніший – навушники з’єднані тонким проводом, на якому кріпиться блок управління з вбудованим акумулятором. Плюси такого варіанта в простоті, але блок управління може бовтатися під час ходьби або бігу.Є варіанти, коли дроту взагалі немає, і навушники… це просто два навушники. У них вже вбудована батарея і пульт управління. Це зручно, але ціна висока, малий час роботи, до того ж їх легко згубити.І третій варіант передбачає наявність «нашийного блоку» (його ще називають «комірцем»).Meizu пішла третім шляхом. Шийний блок EP52 досить тонкий і легкий, він не відчувається на шиї, не заважає під одягом. Але є питання до управління. Однак про все по порядку. Звук. До звуку претензій немає – рок-музику можна слухати із задоволенням. До того ж це гучні навушники – до максимуму я викручував гучність, тільки якщо композиція дуже тиха. Як гарнітура EP52 теж добре себе показала. Співрозмовника було добре чутно, і співрозмовнику було чутно мене. Зручність. Навушники добре сидять у вухах, не випадають. До того ж у комплекті йдуть амбушури декількох розмірів. За рахунок глибокої посадки добре гасяться зовнішні звуки, так що музику можна спокійно слухати в метро. Шийний блок пластичний, немає відчуття, що він може зламатися в кишені. У цілому конструкція досить вдала, під час експлуатації швидко забуваєш, що на шиї щось лежить. У самих навушниках є магніти. Вони виконують дві функції – по-перше, примагнітившися, зупиняють відтворення музики, по-друге, в такому вигляді навушники не плутаються в кишені.

Функції та управління Meizu EP52

Блок управління вбудований у ліву частину «комірця». До речі, Meizu чомусь полінувалася вказати, де правий, а де лівий навушник. Розпізнати їх нескладно, по-іншому просто незручно вставляти навушники у вуха, але все ж таки. Усього в EP52 три кнопки управління. Клавіші «плюс» і «мінус», які використовуються для регулювання звуку і перемикання між треками, а також кнопка ввімкнення. Для перемикання на наступний трек потрібно затиснути кнопку «плюс» протягом двох секунд, аналогічні маніпуляції з кнопкою «мінус» для зворотного перемотування. Натискання на кнопку ввімкнення ставить пісню на паузу. Щоб відповісти на дзвінок, також потрібно натиснути кнопку ввімкнення.

Як я вже писав, якщо з’єднати разом два навушники тильною стороною, то вони примагнітяться, і програвання музики зупиняється. Після 5 хвилин очікування навушники відключаються. Meizu EP52 захищені за стандартом IPX5. На сайті Sony дається таке розшифрування: «захищені від впливу струменів води під низьким тиском протягом мінімум 3 хвилин». Якщо простіше – реалізовано захист від поту, купатися в них не можна точно.

Час роботи

В «ідеальних умовах» Meizu EP52 пропрацювали 9 годині 50 хвилин. Тобто я ввімкнув відтворення музики майже на максимум і поклав телефон з навушниками до шухляди столу. Після розряджання вони зарядилися за 1 годину 40 хвилин. Сигнал про низький рівень заряду батареї подається приблизно за 40 хвилин до того, як вона повністю розрядиться. Час підключення навушників до смартфона – менше 5 сек.

Досвід користування

Meizu EP52 сподобалися мені якістю звуку і часом роботи. У навушників продуманий дизайн, вони досить великі, щоб не загубитися, і досить «витончені», щоб зручно лягати в кишеню. Mp3, flac-файли, звук з відео – усе це програється без проблем. Як гарнітура вони себе також виправдовують. Дальність роботи навушників 10 метрів як мінімум. Невеликі переривання були чутні, тільки коли я залишив телефон в одній кімнаті, а сам вийшов на кухню. Відстань близько 12 метрів, між мною і смартфоном було 2 стіни, тобто навушники ловили сигнал, який відбивався. А ось управління реалізовано на трієчку. Клавіші управління гучністю, а за сумісництвом перемикання треків, недостатньо випуклі, на мою думку. У половині випадків мені доводилося обмацувати гарнітуру кілька секунд, щоб знайти потрібну кнопку. Конкуренти. Складно говорити про конкурентів, тому що навушники не можна оцінити тільки за ціною і заявленими характеристиками. Дуже багато залежить від реалізації конкретної моделі. Але якщо дивитись тільки на ціну та ТХ, то це Philips SHB5950WT або Samsung U Flex. Плюси: – хороший звук за свої гроші; – зручний дизайн; – гарний час роботи. Мінуси: – не зручне управління. Ціна: 1600 грн