Павло Дуров пояснив, чому Telegram кращий за Facebook
Технологии03 февраля 2021

Павло Дуров пояснив, чому Telegram кращий за Facebook

Творець Telegram Павло Дуров пояснив, чим його месенджер кращий за Facebook. За словами підприємця, творчий потенціал людей найкраще проявляється в невеликих групах, тому його команда впроваджує інновації швидше, ніж Facebook.

«Люди еволюціонували, щоб найефективніше працювати в невеликих групах до 150 чоловік, — пише Дуров. — Ось чому скрізь, де є централізація і надмірна ієрархія, виникає неефективність і недовикористання людського потенціалу. Капіталістичні монополії і соціалістичні диктатури однаково погані».

Дуров вважає, що в «природному середовищі» кожне маленьке співтовариство здатне виростити видатного лідера і незалежного мислителя. Однак в тому світі, в якому ми живемо — в світі монополій вартістю трильйони доларів і роздутих урядів — потенціал сотень мільйонів людей пригнічується обмеженнями, що накладаються штучними соціальними структурами.

На його думку, це причина того, чому десятки тисяч людей, які працюють у великих корпораціях, таких як Facebook, не встигають за такими невеликими командами як ті, що працюють над Telegram.

«Справжня творчість рідко зустрічається в організаціях і товариствах, побудованих на надмірній ієрархії і відсутності особистої автономії», — підсумував Дуров.

Написать комментарий