Полімерні батареї будуть на порядок дешевше літієвих
Технологииportaltele.com.ua11 июля 2020

Полімерні батареї будуть на порядок дешевше літієвих

Винахідникам літійіонних акумуляторів тільки в минулому році дали Нобелівську премію, хоча сама технологія їх виготовлення відома давно. Даний тип батарей знаходить широке застосування в електромобілях, але викликає питання не тільки до своєї собівартості, але і до пожежної безпеки. Японські розробники стверджують, що полімерні батареї даних недоліків позбавлені.

Хідеакі Хорі (Hideaki Horie), який заснував в 2018 році компанію APB Corp., розраховує вже в цьому році почати комерційні поставки акумуляторних батарей нового типу на базі пластичного полімерного електроліту. Ще в 1990 році цей японський вчений почав розробку перспективних типів акумуляторів в штаті компанії Nissan, але через десять років японському автовиробникові довелося відмовитися від цього виду діяльності. Зате в комерційному успіху електромобіля Nissan Leaf є заслуга пана Хорі, оскільки саме він відстояв проект перед прийшли тоді до влади в альянсі Карлосом Гоном (Carlos Ghosn), прозваним «вбивцею витрат».

Ще залишаючись співробітником Nissan, Хідеакі Хорі почав замислюватися про створення акумуляторної батареї на базі полімерних матеріалів, в 2012 році йому вдалося почати співпрацю з Sanyo Chemical Industries зі створення відповідного електроліту на основі токопроводящего гелю. У 2018 році Хорі заснував компанію APB, а Sanyo Chemical стала одним з перших інвесторів. У березні цього року APB отримала ще $74 млн, яких повинно вистачити для запуску масового виробництва акумуляторів на базі першого підприємства компанії. Розташоване в центральній частині Японії, воно до 2023 року зможе збільшити виробничу програму до одного гігават-години на рік.

Звичні літійіонних акумулятори за історію свого існування значно підвищили енергоємність, а собівартість їх виготовлення за десять років знизилася на 85%, але здатність виділяти велику кількість тепла при механічних пошкодженнях турбує автовиробників, які починають активніше переводити транспортні засоби на електротягу. Tesla навіть випустила окреме керівництво для пожежних по гасінню постраждалих в аваріях електромобілів, де останки тягових батарей пропонується тривалий час зберігати в безпечному місці при безперервному контролі температури.

Виробництво полімерних батарей, за словами представника APB, більше нагадує випуск листового металопрокату, оскільки полімерний електроліт дозволяє створювати листи протяжністю до десяти метрів, які потім вкладаються один на інший для збільшення сукупної ємності. Такі акумулятори набагато безпечніше з точки зору наслідків механічних пошкоджень, вони ще й в десять разів дешевше літійіонних. Проблема полягає в тому, що високою питомою ємністю нові батареї поки похвалитися не можуть. Та й масштаби їх виробництва поки не такі великі, щоб говорити про зниження собівартості в порівнянні з конкуруючими рішеннями.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Автодор может и хороший мужик, но не понимает...
гость
да-да, а что Васямен скажет после этого? Тут одна говорящая фамилия (видимо от имени "Руси Великой") тоже на стороне пшеков и бролюкасов выступила. Председатель совета директоров и основной акционер «Уралхима» российский бизнесмен-миллиардер Дмитрий Мазепин от имени российско-белорусского делового совета (председателем которого он является) выступил с обращением к президенту Александру Лукашенко и призвал его начать переговоры с оппонентами. Заявление Мазепина передала пресс-служба «Уралхима». "От лица российского и белорусского бизнеса обращаемся к президенту Александру Григорьевичу Лукашенко с просьбой признать очевидные факты протестной напряженности в обществе — и, не теряя времени, сесть за стол мирных подробных переговоров, которые должны увенчаться выходом из политической нестабильности. Эта возможность может скоро стать единственной, поэтому она не должна быть упущена ... Второй призыв — к белорусской интеллигенции, бизнесменам, политикам: необходимо сформировать Комитет национального спасения, который от имени населения сможет разговаривать с властью на равных ...". кон.цит. То, что Вассерман великовозрастный телепень уже давно понятно, но не замечать одинаковые цели западного и российского олигархата, дующего в одну дудку-монопольку - пересичным белорусам, россиянам и прочим "хохлам" уже не возможно. Одна олигархическая банда, одна бизнес-задача - поставить во главе Бел. своего карманного ставленика, на полставки акционера евро-рос.олигархата.
Альберт Стрельцов
Прошу проверить мне на слово сказал известный прохиндей (Цукерберг и ко) - Я человек который крутит Гуглом - воистину ! И как бы без затей !
СЯБР
БАЦЬКА РАЗГОНЯЙ ВСЕХ ДАРМОЕДОВ-ГРАНТОЕДОВ.
УКР
Просто разогнать нахер всех этих бандитов. Которые майдаун устраивают. В жопу ГЕЙРОПУ
Альберт Стрельцов
Трамп ко всему всегда готов и оптимизм его черта - в руках всегда стопарик водки и вакцинальная мечта !
В А ЗИЛИНСЬКИЙ АУУУУУ
10 ГРИШЕК КИЛОВАТТ? ЭТО ПУТИН ВИНОВАТТ!!! В ЖКХ ТАРИФЫ СВИНСКИЕ? ВСЕ ВОПРОСЫ К В.А.ЗИЛИНСЬКОМУ!