Сенсорні екрани визнали причиною підвищення смертності на дорогах
Технологииmashyna.com.ua16 июля 2020

Сенсорні екрани визнали причиною підвищення смертності на дорогах

Все в більшій кількості автомобілів механічні перемикачі в салоні замінюють на багатофункціональні сенсорні панелі. При цьому експерти вже давно б’ють на сполох: тачскріни становлять небезпеку, оскільки вони змушують водіїв більше відволікатися від дороги. Ці висновки тепер підтвердили в Міністерстві транспорту Великобританії, де визнали сенсорні екрани винними в смертях і серйозних травмах в ДТП.

У відомстві стурбовані тим, що число жертв з 2010 року не змінилося, попри значне поліпшення безпеки транспортних засобів. В даний час на дорогах Великобританії кожен день гинуть 5 осіб і 68 отримують серйозні поранення.

При цьому в цілому ситуація в країні досить позитивна: Британія знаходиться на другому місці з дорожньої безпеки в Європі, менше смертей на мільйон жителів зареєстровано тільки в Швеції. Але водночас влада робить висновок, що розвиток інформаційно-розважальних систем і мобільних телефонів, які відволікають автомобілістів від водіння, нівелює численні зусилля щодо подальшого зниження смертності.

«Транспортні засоби стали більш безпечними завдяки більшій кількості систем оповіщення, що попереджають водія про проблеми технічного обслуговування, і зростаючим системам автоматизації та допомоги водієві, орієнтованим на безпеку. Водночас досягнення в області автомобільних інформаційно-розважальних систем і технологій мобільних телефонів збільшують потенційні джерела відволікання уваги водіїв», – йдеться в звіті Міністерства транспорту.

Daily Mail пише, що в 2017 році набрало чинності нове законодавство, яке посилило відповідальність за використання гаджетів за кермом. Однак газета визнає, що закони не виконуються належним чином через різке падіння числа співробітників дорожньої поліції.

Згідно з чинним законодавством Великобританії, водієві може бути призначений штраф в розмірі £200 за використання мобільного телефону під час керування автомобілем. Але разом з тим ніщо не обмежує його в відношенні сенсорних екранів штатних систем.

Написать комментарий