Технологииecotown.com.ua31 янв.

У Перу стерв'ятники літатимуть з камерами GoPro і виявлятимуть незаконні сміттєзвалища

У Перу на стерв‘ятників, які харчуються переважно відходами, почепили GPS “маячки” та камери GoPro для виявлення незаконних сміттєзвалищ. Розрахований на два роки пілотний проект запустили у столиці і найбільшому місті країни - Лімі, яка розташована у долинах річок Чільйон, Рімак і Лурін на узбережжі Тихого океану, передає Euronews. Як зазначає один з учасників проекту Альфредо Корреа, новий принцип контролю за сміттям дозволяє спеціальним службам оперативніше знаходити і ліквідувати незаконні звалища у перуанській столиці. «10 птахів літають з GPS, 20 трохи більших – зі спеціальним чіпом, - розповідає фахівець. - Стерв‘ятники, які без тренувань знаходять сміттєзвалища у пошуках їжі, ідеально підходять для такої місії».

У Лімі діє чотири офіційні сміттєзвалища та безліч нелегальних. “У перуанській столиці проживає близько десяти мільйонів осіб, кожна з яких продукує близько 600 грам сміття на день, - розповідає співробітник державної фірми з контролю відходів Хав‘єр Ернандес. - Отже на день ми маємо 6 тисяч тон відходів, 96% яких потрапляє на спеціальні полігони твердих побутових відходів, а 4% - опиняється у незаконних місцях і навіть скидається у річки”.

Чорні стерв’ятники стали зірками місцевого телебачення та радіо – у промокампанії говорять про їхню важливу місію “очищення” Ліми від сміття. Відтак, ставлення до птахів, які у більшості перуанців асоціюються з негативом та смертю, може змінитися. «Стерв’ятники відіграють важливу роль у кругообігу природи, - наголошує Альфредо Корреа. – Сьогодні ці дикі птахи допомагають контролювати великі обсяги сміття, яке викидають столичні жителі, не думаючи про наслідки». Перуанські міста Арекіпа та Уараль також планують впровадити подібний проект на своїх територіях.