Технологииwww.amazingukraine.proAug 24

Українці створили першу у світі гирю зі штучним інтелектом

Команда вінничан створила першу у світі гирю зі штучним інтелектом. Іван Олішевський, Андрій Турко за спонсорської підтримки Дмитра Акішина розробили унікальний спортивний снаряд, який працює за допомогою нейронної мережі вбудованої в електронний пристрій. Як прийшла ідея, та для чого може бути корисна новація.

nk_hauz/BDk34jnng.jpeg

Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Вінниця.info.

«Сама по собі гиря, це заводське знаряддя, яке використовують у професійному спорті. Наші партнери, виготовили спеціальну версію з місцем для електронного пристрою. Ця гиря – алюмінієва. Але будуть і чавунні та з інших сплавів. Вагою від 4 до 42 кілограмів. Всі будуть одного розміру, але різної ваги», – пояснює нам Андрій Турко.

Як тільки починаємо записувати з ним інтерв’ю, гиря спрацьовує та каже: «Слава Україні!». Коли Андрій демонструє вправи – підбадьорює його.

«Унікальний у цьому знарядді ось цей дисплей з пристроєм вмонтований у середину. Пристрій здатний розпізнавати рухи у реальному часі, рахувати їх та оцінювати якість виконаних вправ, а також підраховує кількість витрачених кілокалорій. Коли з Іваном почали розробляти пристрій, то зіштовхнулися із серйозною проблемою. Як обробляти потім дані з датчиків? І наша задача була навчити пристрій рахувати. Ба й більше, щоб гиря з пристроєм стала більш розумною», – зауважує він.

Андрій та Іван розробили материнську плату разом з інноваційним програмним забезпеченням, всередину якого помістили нейронну мережу.

«Тож на цій гирі ми почали розв’язувати проблему з передачею великої кількості даних які надходять у реальному часі. Ми також самі розробили корпус який надійно фіксує електроніку в гирі та має протиударні властивості. Мікросхеми та інші з компоненти купували заводські. А от збірка проводилась особисто. Навчили гирю розпізнавати п’ять вправ», – продовжує Турко.

Гиря може передавати дані на будь-який гаджет через вбудовану систему bluetooth, наприклад смартфон або комп’ютер.

«А ще створили спеціальний сайт, який може приймати дані з гирі. Спеціальне прикладне програмне забезпечення отримує дані з гирі та відправляє їх в мережу Інтернет і можемо бачити, який на цей момент рахунок. Дані оновлюються кожної секунди з різних місць, населених пунктів чи країн. В умовах пандемії, або карантинів, можна проводити змагання. Достатньо лише доставити гирю. Такі собі дистанційні змагання по всьому світу», – коментують стартапери та запрошують приєднатися до їх флешмобу.

Загалом, завдяки оптимізованій енергоефективності пристрою батареї вистачає на повний день активних тренувань – 8 годин. Заряджається гиря близько 2 годин через вбудований порт usb type c. Наразі робота над проєктом продовжується. У перспективі штучним інтелектом збагатити й інші види спортивного знаряддя Зібрати та розробити додаток для смартфонів який дозволить підраховувати калорії, які втратили спортсмени під час тренувань та відстежувати активність протягом всього використання застосунку.

💬 Последние комментарии
Елена
Думай милай,думай,в твоём случае это звучит хорошо,думать то можно, только результаты раздумий отрицательные,то есть их нет,милай
Луна-2
а знаешь милай.-Есть в России такая машина - "Лада_Калина"Она идет на экспорт . и продается .Это уже о чем -то говорит .Дальше не одной нефтью и газом страна живет - Она еще и вакцину выпустила -"Спутник".Дальше -корабль построила выпустила его в День ВМФ.теперь сравним Украину ?что она выпустила - что она сделала за эти годы?Корабль свой построила ? "Гетьман Сагайдачный "-ДО СИХ ПОР ПЛАЧЕТ В СТОРОНКЕ,от зависти..По зерновым она упустила свою позицию не только России , которая стала мировым лидером по продаже зерна , но И Белоруссии.лекарства так вот - я покупаю много лекарств - так вышло - и смотрю сделано в , ГДЕ БЫ ТЫ ДУМАЛ,-Россия .Так что дорогой , не надо придет время дай срок ,-РОССИЯ БУДЕТ ПЕРВОЙ СРЕДИ ДЕРЖАВ
ЛУНА-2
"Спасенье всегда приходило с востока" Навряд ли оно придет сейчас Для этого дела нужен час Хотя бы до этого нужно созреть . Пока же ..Об этом не нужно речь...
Елена
Россия стала высокотехнологичной державой, выпускает автомобили уровня Мерседеса и Бентли, её компьютера и смартфоны тоже лидеры мировых брендов, парфюмерия, самолёты всех классов и типов вытеснили с рынка Боинг и Аэробас, теперь Россия не поставляет сырье и резиновые голоши ,газ и нефть за рубеж, теперь только нефтепродукты высокой переработки,масла, смазки , Россия сейчас лидер по выпуску космических спутников, навигационных систем, кораблестроение в мире судов всех видов и классов тоже в мировых лидерах,медпрепараты и лекарства, медицинское оборудование лучшее в мире,нето что при совке, россияне уже и почти и не работают, всё делается в автоматическом режиме,а они постоянно ездят по миру туристами,вот такая жизнь настала в России по словам Роджера,хе, совсем епнулся.
Луна-2
Тогда за что нести ответственность за звездно -полосатые грязные трусы ," КОТОРЫЕ ВО ДВОРАХ И ВЕЗДЕ ВИСЯТ"
лУНА-2
Действительно у каждого свое - но тогда не обижайтесь -если и вас пошлют по матери.Е -ШКА.
эспумизан
Да, прими ты уже эспумизан, забрызгал всех своими экскрементами. Лечись, дятел!
Авторские статьи
Топ новость3ч. назад
Тариф 90 гривен за куб вместо 7,4. Почему в ЕС вновь обострилась ситуация с газом и что это значит для Украины
Авторские статьи10ч. назад
AUKUS - Россия - Франция - Германия -Китай// Дмитрий ДЖАНГИРОВ и Тарик НЕЗАЛЕЖКО
Авторские статьи11ч. назад
Богатая страна и обворованный народ 1
Авторские статьи12ч. назад
Жизнь без газа, или Чем пахнет зелёная власть? 1
Авторские статьи13ч. назад
Что при Зеленском предлагают праздновать и отмечать жителям Украины 1
Авторские статьи13ч. назад
"Кураторы с двух этажей на Банковой". Как собрали голоса под закон об олигархах и ждать ли отставки Разумкова
Авторские статьи13ч. назад
Вспомнил Путина и нашёл новый объект для критики: как Зеленский съездил на Генассамблею ООН 1
Авторские статьи14ч. назад
Конец идиллии 2
Авторские статьи14ч. назад
Борьба за определение того, когда искусственный интеллект представляет собой «высокий риск» 1