В ході обстеження океанічного дна знайшли асфальт
Технологииepochtimes.com.ua28 марта 2015

В ході обстеження океанічного дна знайшли асфальт

В ході обстеження океанічного дна біля узбережжя Анголи виявили велику кількість асфальту — такого самого, яким викладають сучасні дороги.

Асфальтові утворення були виявлені випадково дослідниками з нафтової компанії BP, які робили розвідку нафтових запасів у тих місцях. Окрім великої кількості нафти вони помітили незвичайні особливості океанічного дна і поділилися спостереженнями із науковцями.

Дослідження поверхні за допомогою підводних роботів показало, що на глибині близько 2 кілометрів є асфальтові утворення великої площі. Вчені вважають, що вони є природними.

Загалом було знайдено 2254 асфальтові пагорби, які займають таку ж площу, як, до прикладу, маленьке селище — 3,7 квадратних кілометри. Розмір таких пагорбів дуже різниться: є асфальтові утворення не більші за м’яч, а є такі, що мають кілька сотень метрів у діаметрі. Вважається, що вони утворились із вуглеводнів, які входили в контакт із підводними соляними утвореннями.

Дослідники виявили, що асфальтові пагорби, як не дивно, є густозаселеними: на них мешкає принаймні 21 вид глибоководних істот, таких як крупні губки, м’які корали, восьминоги та риби. Риби-краплі та морські огірки селяться біля пагорбів. Велика різноманітність видів здивувала вчених, адже раніше вважалося, що такі глибини населяє не так багато видів.

«Це захопливе відкриття — чудовий приклад співпраці між нафтовими компаніями та океанологами», — сказав головний автор дослідження Деніел Джонс з Британського центру океанографії. Матеріали дослідження були опубліковані у журналі Deep-Sea Research.

Раніше підводні асфальтові утворення знаходили біля узбережжя Каліфорнії та в Мексиканській затоці. В цій частині Атлантичного океану їх виявили вперше.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Да а ты и на копейку потратиться другому человеку никогда не решишься,ибо шмот .
Елена
Кирзовый ,в гранит такое слово
Елена
И на дальнем востоке и на севере России тоже Петлюре? Может и на Луну высадились Петлюре помочь? Только по Белой гвардии историю знаешь,ха,брехло тупое.
Табан
А Вовка на себя не похож! Свидомые его подменили на двойника Лжевовку!
Весёлый Роджер
Дзякую тоби добрий та вельможний пан за наводку! У майбутньому ты прав! "Наловил в Донце я раков, в рожу Шмуле и по сраке!" - ТАкъ? Занятно, надо запомнить!
УВАЖЬ еЛЕНУ
Уважь ,,елену,, - говори на мове - ,,срака,, ! Она сразу к тебе подобреет!
Весёлый Роджер
Смело, я бы сказал, где-то затейливо и конечно же безупречно верно. Ну почти, как у Шмули грязнули, засунуть вилку в …у и поскакать с ней оголённой, не вилкой, у Эуропу, ну называть это место нельзя, хунта запретила, скажем так, засунуть вилку в то место, где у ПРОСТОГО щирого народа находятся мозги. Ну да, а как же…, иначе бы этот народ, не избрал бы себе такую владу!