Технологииwww.epochtimes.com.uaJun 4

Вчені створили пластик, який можна вічно переробляти

Вчені з Каліфорнії винайшли новий сорт пластику, який наділений усіма властивостями сучасних пластмас, але при цьому на 100% придатний для повторного використання.

У звіті про дослідження 2019 року, розміщеному у виданні Nature Chemistry, команда з Національної лабораторії в Берклі описує новий тип пластику, який можна розкласти на рівні молекул. Зрештою цей пластик може бути повністю відновлений і перетворений на нові предмети, такі ж чисті, як і оригінал.

«Більшість видів пластику ніколи не розроблялася безпосередньо для повторного використання, — зазначає у своїй заяві головний автор дослідження Пітер Крістенсен. — Однак ми винайшли новий метод утворення пластмас, що враховує переробку з молекулярної точки зору».

Команда з Берклі вважає, що завдяки цьому новому пластику значно зменшиться навантаження на сміттєві звалища, а бізнес з переробки пластику стане менш складним.

Чому сучасні пластмаси так важко переробляти

Дослідники пояснюють, що головна причина, з якої рециркуляція спрацьовує не ефективно, пов'язана з добавками. У процесі переробки часто задіюються хімічні речовини, які прилипають до мономерів — маленьких з'єднань, які перетворюються на полімери. При переробці ці полімери важко очистити, а пластмаси з різним хімічним складом змішуються на заводі, що унеможливлює передбачити, які властивості буде мати перероблений продукт. Окрім того, як зазначає команда в релізі, довговічність переробленого продукту зазвичай невелика. Кількість його подальших переробок обмежена, і врешті-решт він втрачає корисність.

Вчені з Берклі заявляють, що дізналися, як вирішити цю проблему переробки пластику. Усе, що для цього потрібно — це кислотна ванна, яка зможе очистити мономери від усіх добавок. Потім основні мономери утворюють будівельні блоки наступного пластикового продукту — чи то пляшки для напою, чи контейнера для харчових продуктів. Оскільки пластик розбивається на його основні компоненти і збирається заново, якість і довговічність не погіршуються.

Таким чином рециркуляція дійсно може стати ідеальним колом, як спершу й передбачалося.

nk_hauz/-m8vcwfvctp_unqeril6.jpg
nk_hauz/-m8vcwcfjebahak4ttfz.jpg

Чи дійсно майбутнє — за пластиком?

Ввести новий пластик з Берклі в обіг — справа складна, але актуальна, особливо з огляду на те, наскільки «традиційний» пластик «тисне» на нашу планету.

Дослідники говорять, що поки не планують випускати розробку на ринок збуту. Вони збираються додати натуральні матеріали в їхній винахід, сподіваючись зробити його не тільки міцним і довговічним, але й більш екологічним.

💬 Последние комментарии
лУНА - 2
И однако, как ни странно испугались..А вот нужна ли Россия или не нужна -время покажет! И ответка будет .Обязательно .Может и не сейчас но ...БУДЕТ!
УЧИТЕСЬ ГРАМОТНОМУ ПРАВОПИСАНИЮ !!!
Больные на голову авторы не читают и не понимают что написали!!! "На Закарпатии", "...получил посадку на голову", "...таемного ування". Кто автор этой галиматьи?
Весёлый Роджер
ЭЙ МУДАК, я не участвовал в прихватизации! Бо не бул у самой передовой та прогрессивной партии Свита! Ты себя там не забудь - ворюга тушённочно-портяночный!
Весёлый Роджер
Бильше точек......... Шмуля бильше...... - бо никто не поверит, шо цэ не ты, сраколиз керивничий, шо дупой нюхает цветы!
Весёлый Роджер
ЭЙ фекалия пархатая, во первых - дай мою фразу или ссылку про это? Шо НЫМА? Эй брехло обсерун?! Я вообще такого слова НИКОГДА не писал про "террана"!!! А тильки про тебя, как ты всё до хаты воровал и как сыр в масле пархал! А ты НИ НА ОДИН вопрос так и не ответил! Тварь русофобная, мразь ты нацисткая, холуй пиндосный! А я разве сейчас про сытость народа в Союзе писал? Или как ты нацистов защищал?
е
А про свои делишки забыла склеротичка? И тебе прилетит за воровство, развал и продажу страны...
е
Напомнить тебе склеротичка про ТВОИ высказывания про аграрную супердержаву? А про "трудяжек"-контрабандистов западян? А про никому не нужный газ, который можно не покупать? А про другой твой бред??? Ась? Когда за СВОИ слова отвечать будешь, а брехло продажное???