Wikipedia стане платною
Технологии18 марта 2021

Wikipedia стане платною

Вікіпедія запускає платну послугу, щоб стягувати плату з великих технологічних компаній за доступ до своєї скарбниці інформації. Хоча енциклопедія знаходиться у веденні некомерційної організації, яка існує завдяки пожертвуванням, та яка забезпечуючи безкоштовний доступ до основних онлайн-ресурсів для звичайних користувачів, вона готує комерційний продукт до кінця цього року, повідомляє Wired.

Фонд Wikimedia планує стягувати плату за надання контенту інтернет-енциклопедії Wikipedia і суміжних проектів безпосередньо ІТ-гігантам, таким як Google, Apple, Facebook і Amazon.

Згідно із сторінкою реєстрації, Wikimedia Enterprise буде надавати розробникам цих компаній і організацій платні інструменти і послуги, оскільки вони споживають і повторно публікують інформацію з його бази даних.

Зауважимо, що сервіси інтернет-гігантів нерідко спираються на Wikipedia як на безкоштовне і порівняно надійне джерело інформації. Наприклад, пошукова система Google може звертатися до енциклопедії в пошуках відповідей на запитання користувачів. Також інформацію з інтернет-енциклопедії використовують голосові помічники на зразок Apple Siri і Amazon Alexa.

Очікується, що комерційні угоди будуть підписані вже в червні. Ліцензійна угода по суті відкриє для Фонду Вікімедіа нове джерело доходів.

Написать комментарий