З вуглеволокна створили унікальну батарею, яка може бути частиною корпусу автомобіля
Технологииitsider.com.ua09 апреля 2021

З вуглеволокна створили унікальну батарею, яка може бути частиною корпусу автомобіля

Вчені придумали акумуляторний елемент, що не додає автомобілю додаткової маси, так як є компонентом кузова. Дослідження опубліковане в журналі Advanced Energy & Sustainability Research.

Акумулятори додають досить багато додаткової маси електричним транспортним засобам. Але вчені знайшли спосіб виправити це: вони створили батарею, яка може одночасно бути частиною корпусу авто.

Важкі і громіздкі батареї є одним з головних факторів, що обмежують свободу пересування електричних транспортних засобів – літаків, автомобілів і дронів. Дослідники з усього світу б’ються над тим, щоб створити батареї з максимально велику щільність зберігання енергії.

У 2018 році вчені з Технологічного університету Чалмерса опублікували дослідження, в якому описали новий тип вуглецевого волокна з правильним розташуванням кристалів. Це волокно поєднувало в собі високу жорсткість, необхідну для використання його в якості конструкційного матеріалу автомобіля, і здатність зберігати електричний заряд.

Тепер ці ж дослідники сконструювали з вуглеволокна цілу акумуляторну батарею, яка виявилася в 10 разів ефективнішою за аналоги. Батарея складається з негативного електрода, виготовленого з вуглецевого волокна, і позитивного електрода з алюмінієвої фольги, покритої фосфатом заліза-літію. Електроди розділені шаром скловолокна, який служить структурною матрицею електроліту. Цей шар одночасно дозволяє іонам літію переміщатися між електродами, як і в звичайній батареї, і допомагає розподіляти механічне навантаження на різні частини конструкції.

Дослідники називають свою розробку «безмассовим» пристроєм зберігання енергії, тому що, на відміну від звичайної батареї, воно не збільшує масу транспортного засобу. Принаймні в теорії. Безсумнівно, це великий плюс технології, однак її застосування вимагає деяких компромісів. Наприклад, щільність зберігання енергії у такого акумулятора становить 24 Втч / кг – приблизно в 5 разів менше, ніж у існуючих літій-іонних акумуляторів. Але такі конструкційні матеріали можна використовувати разом зі звичними батареями, що дозволить збільшити пробіг машини на одному заряді.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
123
Эка Петруха как твой палец застрял. Руки вымой.
Гость
Эка Петруха как твой палец застрял. Руки вымой.
Елена
Все эти Олимпиады,все эти Чемпионаты это пиар в чистом виде,я за все страны говорю,а нужны кто-то кому-то всегда для каких-то целей,пусть даже про запас,пусть так сказать будут,ведь каждый думает только о себе и пытается использовать кого-то для своей пользы,так всегда было,а значит сильные управляяют слабыми,по этому поводу у меня иллюзий нет.,как и в том что Роджер нехороший человек
Гнум
В прокуратуре одни аморальные ,чужих мужей отбивают.
Н
Люди в чате пишут что генпрокурориха трансгендер, очень похоже.
Просто
Власть у которой враг юная и прекрасная Ангелина с телеканала НАШ - такая власть обречена.
Игбун Хохлов
Это тебе на укропТВ рассказали? И чем же этот запад(ло) может навредить России? Ну, было некоторое падение ВВП в 2015 году, в 2016 уже рост пошел. Чемпионат мира по футболу провели на высочайшем уровне, Крымский мост (который невозможно построить) построили с опережением графика, передовую вакцину от ковида изобрели, новейшие самолеты разработали. Сейчас строятся новые гиганты-заводы, СП-2 на завершающей стадии, в Россию перебросили часть матчей чемпионата по футболу из-за невозможности играть в Европе (точно запад против России?). Все нормально. Да, было падение ВВП в прошлом году из-за короны 3,1%, а средний по миру 4,2%, в пиндостане больше 10%. А вот на хохлопотамии с момента переворота достоинства уровень жизни, действительно, упал раз в 5, а то и больше. Так почему санкции вводят против России, а страдают хохлы? Все очень просто: хохлоту никому в мире не нужны. Это всего лишь расходный материал. Туалетная бумага: подтерлись и выкинули. Это понимать ума много не надо. Только у хохлоту его нет абсолютно.