Час минув, і добровольці стали непотрібними, – волонтер
Украинаzik.ua14 апреля 2018

Час минув, і добровольці стали непотрібними, – волонтер

У 2014-2015 роках коли добровольці були дуже потрібні на фронті, то довідки про участь в АТО видавали за певними домовленостями. Час минув, добровольці стали непотрібними, і ці довідки не хочуть видавати.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила волонтер Олена Живко.

«Дякуючи волонтерам, добровольців визнали всі обласні ради. Згідно з міжнародними нормами, ратифікованими Україною, добровольці є законними збройними формуваннями. Тобто де-факто вони мають юридичний статус, все що треба Верховній Раді – це надати їм пільги», – зазначила волонтер.

За її словами, якщо б добровольцям надавали довідки про те, що вони були учасниками АТО, то можна було б без жодних проблем отримали статус для сімей загиблих, так як це зробили щодо Василя Сліпака й інших хлопців. У 2014-2015 роках, коли добровольці були дуже потрібні країні, такі довідки видавали за певними домовленостями.

«Час минув, добровольці стали непотрібними, і ці довідки не хочуть видавати. Я зустрічалась із Полтораком і просила надавати ці довідки, щоб ми з ними зверталися виключно щодо сімей загиблих. У мене є відповідь із СБУ, що хлопці з добровольчих батальйонів, які загинули під Авдіївкою, не включені, що таких не знають. І як доказувати протилежне? У нас на руках є свідчення двох свідків, лікарське свідоцтво, де зазначається причина смерті, в якому місці і від яких поранень. Але на це все байдуже», – сказала Живко.

Також пані Живко зауважила, що різні волонтерські й добровольчі об’єднання подали законопроект 7190 до Верховної Ради щодо врегулювання питання статусу добровольців. Однак на засіданні комісії, яку очолює Олександр Третяков, відклали цей законопроект, що є грубим порушенням регламенту, і він запропонував написати власний варіант законопроекту.

«Третяков придумає такий закон, який абсолютно ніколи не буде діяти, і він так далеко заліз на небо, що забув про те, що в країні війна. Він зазначає про добровольців 14-15 року. Якщо він забув, що в країні війна, то я можу провести йому екскурсію в зону АТО, і нехай подивиться що до сьогоднішнього дня там є добровольці. Декілька тижні тому добровольця з Правого сектору ховали. Вся країна про це знає, а він про це не знає. Через це ми будемо наполягати на власному законопроекті, який справді є дієвим», – прокоментувала гостя програми.

3 комментария

Написать комментарий
 • гость
  14 апреля 2018
  хлопц патріоти і померли героями, хотіли добре заробити, от і заробили. які ще можуть бути питання?
  Ответить
 • ТТ
  14 апреля 2018
  ОЛЕНА ЖИВКО ! Це тварини і вбивці людей на Донбасі . Цих тварин добровольців, в місті з владою до могили, вбивці повинні померти .
  Ответить
 • Гость
  14 апреля 2018
  Все правильно ,если добровольци то это гражданская война ..то определяться нужно было сразу ,с терористами борются спецслужбы ,и эти спецслужбы были непосредственно там ,на Добассе ,но переворот в.Киеве не поддержало большинство населения Луганской иДонецкой обл.и не только ,Крым это понятно сразу .Одесса .Харьков ,Николаев ,Херсон ,как минимум ,так что или рясу из трусов надо высунуть или.....,но вариант гражданская война ,не устраивает Соединенные Шняги Педерастистана ,вот такой кампотик ...из тампаксов, нэшановни.
  Ответить
💬 Последние комментарии