Два дні протесту у Києві: автомайданівці – проти підвищення тарифів
Украинаvolynnews.com17 мая 2015

Два дні протесту у Києві: автомайданівці – проти підвищення тарифів

Протести під стінами Верховної Ради та Адміністрації Президента, перекриття вулиці Грушевського та символічне жбурляння моркви у будівлю Кабміну: активісти Автомайдану з різних регіонів України організували неполітичну акцію «Ціна життя». Нагадаємо, активісти ініціювали низку заходів у рамках акції протесту проти підняття вартості житлово-комунальних послуг 14 та 15 травня у Києві. Так, 15 травня під стінами Верховної Ради автмайданівці встановили імпровізовану сцену, «золоту» батарею та шибеницю. Образи можновладців втілили у вигляді кролика, що сидів на діжці із написом «порох». Протестувальники робили світлини у зашморгу з табличкою «мене вбили тарифи» та виступали зі сцени, аргументуючи свою позицію щодо необґрунтованого підняття тарифів та непрозорості формування цін енергоносіїв для населення та скандували «тарифи – під контроль».

Дехто з нардепів, які виходили із будівлі після закінчення сесії, зверталися зі сцени до протестувальників зі словами підтримки, звинувачуючи у підвищенні тарифів своїх політичних опонентів (до прикладу, представник «Народного фронту» Олександр Кірш звинувачував Петра Порошенка, а свободівецьМихайло Головко – Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка).

Продовжили акцію протесту під стінами Кабміну, перекривши автівками рух вулицею Грушевського. Автомайданівці, спільно із представниками Фінансового майдану, жбурляли моркву, аби «нагодувати» нею Прем’єр-міністра.

Охорону будинку Уряду, як і парламенту, забезпечувала велика кількість правоохоронців та бійців Нацгвардії. Варто зауважити, що значна частина правоохоронців, які розташовувалися у Маріїнському парку, відверто нудьгувала від спекотного дня – міліціонери намагалися сховатися у затінку та спостерігали за перебігом акції, попиваючи каву чи ласуючи морозивом. Попри те, що дорожній рух протягом декількох годин був заблокований, жоден урядовець не вийшов, аби поспілкуватися із мітингувальниками.

Наступного дня, 15 травня, перед Верховною Радою спалили прапор компанії, що належить Ринату Ахметову (стяг зняли українські вояки з Луганської ТЕС, що у місті Щастя). Зі сцени виступили також представники ГО «Автомайдан України» з Луцька, викриваючи зв'язок депутатів-олігархів з сепаратистами.

Згодом протестувальники певний час блокували проїзд Кловським узвозом (поблизу будинку, де працює постійний представник МВФ в Україні). Завершили акцію пікетуванням будівлі Адміністрації Президента.

Вимоги гаранту Конституції (щодо створення міжвідомчої робочої групи із залученням представників громади) передали чиновникам активісти Автомайдану. Як наголосили активісти, вийшовши із Адміністрації Президента, найважливіше – те, як зазначений орган працюватиме на місцях. Загалом зустріч із представниками АП автомайданівці оцінили позитивно, визнавши, що два дні акції протесту минули не марно. Як зазначив громадський активіст Дмитро Карп, ця зустріч була попередньою і невдовзі буде зрозуміло, чи можна розраховувати на підтримку гаранта Конституції у цьому питанні: чи погодиться він створити міжвідомчу комісію та в якому форматі вона діятиме. Насамкінець, автомайданівців закликали ініціювати створення подібних комісій на рівні областей, при облдержадміністраціях.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Всеволод
    17 мая 2015
    Протести вкладників Дельта Банку дали свій результат, президент почув людей й почав розслідування злочинів Лагуна, так і з тарифами потрібно http://goo.gl/0agv3m
    Ответить