Гордість України охоронятиме ЮНЕСКО: подробиці

18.07.2018 14:44 znaj.ua
У вівторок, 17 липня, в Одеській області затвердили номінаційну заяву на внесення Аккерманської фортеці до Попереднього Списку всесвітньої спадщини. Про це стало відомо із сайту Одеської ОДА.У заявці обгрунтовується унікальність цієї пам’ятки – поєднання частини античного міста Тіра із шедевром європейського фортифікаційного мистецтва.

"Вперше за довгу історію вивчення та дослідження цінності Аккерманської фортеці зроблено реальні кроки для її внесення до Попереднього Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Експерти аргументували надзвичайну світову цінність і автентичність пам’ятки, а також відповідність трьом критеріям ЮНЕСКО", – повідомила заступник голови Одеської ОДА Світлана Шаталова.

Посадовці також повідомили, що ЮНЕСКО може розглядати претендентів на внесення до списку протягом кількох років. Багато залежить від того, як підготовлені подання і чи змогла країна довести, що той чи інший об’єкт є унікальним для усього світу.- Жовківський замок. Дивовижна споруда епохи ренесансу. Був побудований ще в кінці 16 століття на замовлення Станіслава Жолкевського, ім'я якого замок носить і зараз. На даний момент там проходить реконструкція, і подивитися можна тільки на певні частини замку.- Кам'янець-Подільська фортеця. Не сказати про це місце було б злочином. Цей замок вважається одним з семи чудес України. Його будівництво почалося ще в 14 столітті. Щорічно туди приїжджає величезна кількість туристів, щоб подивитися на це місце.

Комментарии

Добавить комментарий