Гройсман розповів про фінансові переваги децентралізації
Украинаvn.presspoint.in.ua15 июня 2015

Гройсман розповів про фінансові переваги децентралізації

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман повідомив про підсумки першого кварталу щодо надходжень до місцевих бюджетів. У своєму дописі у соціальній мережі спікер парламенту проаналізував головні підсумки фінансової децентралізації. «Фінансова децентралізація дає свої результати. Незабаром ми зможемо підвести підсумки другого кварталу, а по першому маємо доволі оптимістичні зміни у наповненні місцевих бюджетів:

- До загального фонду місцевих бюджетів за п’ять місяців надійшло 37 млрд. грн. Це на 36,8% більше від торішнього аналогічного показника.

- Суттєво зросли надходження по податку на нерухоме майно - 45,5 млн. грн. лише за перший квартал при 44,9 млн. грн. за весь 2014 рік.

- Виконання надходжень акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами склало більше 50% річного плану у шести областях (Житомирська, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська, Херсонська, Хмельницька), а по трьох – вже перевиконано річні показники (Донецька – 120,2%, Закарпатська – 183,9%, Київська – 245,8%)», - повідомив Володимир Гройсман. Він вважає, що надалі ситуація буде розвиватися ще більш сприятливо для регіонів. «Далі ці цифри будуть тільки зростати. А отже будуть реальні зрушення у вирішенні місцевих проблем, бо ці кошти підуть на ремонт доріг, освітлення вулиць, впровадження енергозбереження, краще облаштування шкіл, лікувальних закладів тощо. Саме це і є метою децентралізації», - вважає Володимир Гройсман.

Написать комментарий