Мобілізація в Україні: у ЗСУ назвали умову, за якої почнуть призивати усіх військовозобов'язаних

06.12.2018 10:35 24tv.ua
Повномасштабна мобілізація в Україні почнеться тільки у разі відкритої агресії Росії, а до армії будуть призивати усіх резервістів та військовозобов'язаних українців.

Про це заявив начальник відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ Михайло Щербина на брифінгу в Києві, передає "Інтерфакс".


"Заходи мобілізації будуть проводитись лише у випадку відкритої агресії Російської Федерації. Тоді будуть призиватись не лише ті особи, які перебувають на зборах, а всі резервісти та військовозобов'язані, які призначені до укомплектування військ", – сказав він.

За словами представника Генштабу, на сьогодні оперативний резерв ЗСУ становить близько 200 тисяч осіб.

За даними соцопитувань, 80% цих резервістів готові прибути до ЗСУ, до своїх частин у разі відкритої агресії противника,
– наголосив Щербина.

Він також нагадав, що на час проходження підготовки резервістам гарантується збереження місця роботи, заробітна плата та державне страхування на період зборів, як і у військовослужбовців

"Сума грошових виплат резервістам за місяць підготовки становить від 5200 гривень рядовим до 8600 гривень офіцерам", – зазначив він.

Окрім того, за словами представника ЗСУ, з початку зборів велика кількість резервістів з власної ініціативи прибуває до військкоматів. Тому, у Генштабі дано розпорядження брати на збори понад встановлену чисельність, щоб усі охочі змогли пройти підготовку.

Нагадаємо, увечері 26 листопада Верховна Рада на екстренному засіданні ухвалила постанову про введення в Україні режиму воєнного стану. Передувало цьому рішенню агресія Росії в Азовському морі. Прикордонний корабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Згодом, Росія захопила три українських судна та 24 моряків.

Після цього Україна привела Збройні Сили у повну бойову готовність. 3 грудня Міністерство оборони України розпочало мобілізацію резервістів першої черги – осіб до 40 років, які пройшли відповідну бойову підготовку.

Чому Україна запровадила воєнний стан?25 листопада у Керченській протоці прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.

Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.

Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.


Комментарии

gb Гость, 09.12.2018 03:08

Я на хую видел вашу мобилизацию и вас вместе взятых. Пидарасы усраиновские которые развязали войну.

ua Гость, 07.12.2018 10:04

а грабить всех и так начали...давно. Окраинные жители- как испокон веков

gb гость, 06.12.2018 17:40

Модератор интернет-портала и комментирующие ..."кому интересны мысли конечной тупой бандеровки"?... Да, нет, не тревожимся, если мысли эти разумны сами по себе. А если вместо разумности в словах, - на виду у всех поганая вонь от негодных мерзких слов пакостницы-Елены (17:25 и проч.)... тогда что делать? Только изгонять Елену-пакостницу.

ua Елена, 06.12.2018 17:25

с трудом но в@срала

cn Веселый Роджер, 06.12.2018 14:30

Ось як файно казав «гость, 06.12.2018 13:59» про старого пердуна Оленя! Учитывая его рассказы об «братских» встречах с российскими колхозными механизаторами тай получение от них люлей. То ему до/за 60! А про мову! Но не можэ вин на мови, ну кроме как откуда-то сxoxлить трохи и мол вот я тут на мове вам збрэхав! А чаму, а тому как не xoxол и даже не рагуль западенский, да и не с Украины эта падла вещает! По моим наблюдением и его стилистике, это троль из избранных, типа гавнопольских и пр. продажных пропиндосов. И Ему в принципе насрать на всё что тут происходит, но пока гроши маленькие ему капают, вот он и пишет тут высеры! Обидно что есть еще идиоты щирые, что на эти высеры покупаются!

sk гость, 06.12.2018 13:59

Старый пердун Елень. Да еще глуп, как пень. А че не на мове??? А, Елень?

us гость, 06.12.2018 13:36

О, ЕлЕнь еще вякает. И простуда не берет. И справка не нужна. Посмешище.

ua Гость, 06.12.2018 13:20

Елена иди на куй с полраком

ua гость, 06.12.2018 13:02

Идите на куй со своей войной

cn Веселый Роджер, 06.12.2018 12:40

«Олень -Елена, 06.12.2018 11:16 Полторак заявил ,что…» - Ну и шо, как можно хоть слову его верить, тому как – «Полторак за ЧЕТЫРЕ ГОДА в должности дал 133 обещания...!» А скики сделал? Эти хунтовские брехуны достали всех, ну кроме платных пропахандонив хунты, коим абсолютно по ..ю, что там происходит у захопованной крайине, ГЛАВНОЕ - сделал высер и жди грошей на счёт! Ось воно як!

ua Гость, 06.12.2018 11:55

перепуганные проамериканские педерасты во главе с Петькой порошенко кричат война аглесол натупает .Спрашивают где -там это где? позор засранцам.пейте чай и ложитесь спать вы и накуй не нужны России .Америка потравит раньше чем вы думаете

Добавить комментарий

АВТОРСКИЕ СТАТЬИ