ПРОПИСКА В УКРАЇНІ: ПРАВИЛА РЕЄСТРАЦІЇ, ДОКУМЕНТИ І ШТРАФИ
Украинаfakty.com.ua25 ноября 2019

ПРОПИСКА В УКРАЇНІ: ПРАВИЛА РЕЄСТРАЦІЇ, ДОКУМЕНТИ І ШТРАФИ

Прописка в Україні на сьогодні є обов’язковою. Доросла людина може зареєструвати місце проживання, звернувшись до органів місцевого самоврядування, Цент надання адміністративних послуг або до виконавчих органів сільської місцевості. Адреси всіх Центрів надання адмінпослуг розміщені за посиланням. Про те, як оформити прописку в Україні для дорослих і дітей, які документи для цього потрібні та розмір штрафу за відсутність місця реєстрації – читайте на Фактах ICTV.

Чи обов’язкова прописка в Україні

Так, реєстрація місця проживання в Україні є обов’язковою. Якщо її немає, громадянин повинен буде сплатити штраф.

Процедура прописки і виписки в Україні

Відповідно до законодавства, людині, яка знялася з реєстрації за попереднім місцем проживання, дається один місяць (30 календарних днів) на те, щоб зареєструватися за новою адресою. Прописка оформляється в день надання особою всіх необхідних документів та за бажанням заявника може проводитись одночасно з випискою з попереднього місця проживання. Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення. Для цього потрібно мати паспорт і на місці заповнити відповідну заяву.

Які документи потрібні для прописки

Заява про реєстрацію місця проживання.Квитанція про сплату адміністративного збору (13,60 грн).Військовий квиток або приписне свідоцтво (для прописки військовозобов’язаних і призовників).Заява про зняття з реєстрації місця проживання (у разі здійснення прописки одночасно з випискою за попередньою адресою).Документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне або тимчасове проживання іноземця в Україні, дозвіл на проживання, посвідчення біженця).Документи, що підтверджують право особи на проживання в квартирі, будинку. Таким підтвердженням можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи.

Які документи потрібні для прописки дитини

Заява, яка заповнюється на місці.Паспорти батьків.Свідоцтво про народження дитини.Квитанція про оплату держмита (13,60 грн).

Чи можлива прописка без згоди власника

Якщо у вас немає документів, які підтверджують право власності, то реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла (якщо власників кілька – за згодою усіх власників). Під час реєстрації потрібна присутність власника. Він повинен мати документи, що засвідчують особу і право власності на нерухомість.

Розмір штрафу за відсутність прописки

Якщо особа не прописалася протягом 30 календарних днів, то їй доведеться сплатити адміністративний збір у розмірі 40,80 грн. Правопорушення, вчинене повторно протягом 12 місяців, карається більш суворо. Людина отримує штраф за відсутність прописки, розмір якого становить від одного до трьох неоподаткованих мінімумів (до 51 грн).

Як взяти довідку про прописку

Для того, щоб отримати довідку, потрібні такі документи: заява (заповнюється на місці);документ, що посвідчує особу.Якщо заяву хоче отримати представник, то до вказаних документів потрібно додати: довіреність;письмову згоду особи;документ, що підтверджує повноваження законного представника.

Чи дійсний паспорт без прописки

Так, він все одно підтверджує особу.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Катон Старший
Укросрач всё это создал а теперь бунтует мол мы не такие, мы честные украинцы. Сколько законов и подзаконных актов Верховная Рада а правительство распоряжений сварганили ограничивая Конституционные права людей русской культуры на Украине.? - Более 100. И что Конституционный суд отменил хоть один такой "закон" или распоряжение правительства противоречащие конституции?- Нет конечно! На последнем заседании представитель мовного института заявил что русских в Украине нет, а судья допытывая истца по поданному иску манипулируя втирал отсебятину мол нет такого понятия "русскоязычные граждане". Ушёл три месяца назад суд после первого слушания и до сих пор не вынес решение в угоду фашистам. На Украине националистов нет, есть фашисты,которых ещё называют радикальные националисты. На Украине 8млн. получают пенсию 2200грн. ,а Зеленский срочно издал распоряжение зарплата чиновникам , судьям, членам наблюдательных советов без ограничений. Это он так о борьбе с коррупцией печётся что никого не посадил кто крупно украял . Пользуясь тем что он неподсуден утаил от народа Украины при декларировании свои доходы.
гость
твои это идеалы.Твои-ты же не в поле пашешь и не на заводе и не в шахте. Ты тут бабло зарабатываешь и понятно что не гривни.Как и добровольцы.А добровольцев мало погибло-надо больше.
гость
УНР.ЗУНР.Дерикторию-еще называть?
гость
Вот это и есть бандеровская идея-стоять за деньги.Не работать а стоять
гость
Особый статус? Да он действительно на хрен не нужен.Каким боком Украина будет чего то устанавливать на Донбассе?
Гость
Рагулята - сосут !
е
вот и не удивляйтесь что с вами жить в одной стране не хотят.. А на мове написать слабо, тоже мне патриот выискался, государственного языка не знаешь..