Що революційного готує новий закон «Про освіту»?
Украинаhromadskeradio.org23 июня 2017

Що революційного готує новий закон «Про освіту»?

Що нового готує закон «Про освіту», який проходить обговорення перед голосуванням у другому читанні Верховною Радою? Розповідає Оксана Макаренко, радниця міністра освіти України, співзасновниця ГО «Батьківський контроль» та «Смарт-освіта». «До другого читання депутати внесли понад 1600 правок в законопроект, він ухвалений комітетом і піде в парламент на голосування найближчим часом. Це базовий закон, який відкриває шлях до реформи. Там міняється і спосіб управління освітою, тобто менше влади централізованої, більше влади на місцях. Директори стануть виборними посадами, більше вони не будуть призначатися районними управлянням освіти. А самі районні відділи освіти будуть ліквідовані і перетворяться на партнерів закладів. Контрольну функцію буде здійснювати загальнодержавна інспекція. Директор буде обиратися на шість років, він має представити свою програму розвитку закладу, здобути підтримку, і його термін перебування на посаді має обмежуватися лише двома термінами. Тобто директор може бути на посаді максимум 12 років, тому що треба вивільняти дорогу молодим. Крім того, міняється зміст освіти, результати навчання, форми здобуття освіти. Сьогодні в школі, як в казці, — папа Карло вистругав Буратіно, дав йому букварик і відправив до школи. Всіх стругають під один стандарт, просто беруть і транслюють знання, які вже в ХХ столітті застаріли. Але не вчать дитину, як жити, як обходити якихось поганців Карабасів, не вчать, що гроші не ростуть на деревах, а їх треба заробляти, не вчать, як застосувати ці теоретичні знання в житті. Це треба змінити.

Звісно, всі науки залишаться, додається така компетентність як ініціативність і підприємливість, соціальні та громадянські компетентності. Відповідно з’являться нові дисципліни, нова концепція педагогічної освіти, бо вчителів треба навчити для цього.

Перевірятися будуть, як знання, отримані в школі, будуть застосовуватися на практиці. Тобто не будуть по сто разів розповідати, що не треба палити, а будуть запитувати, чи палиш ти чи ні, чи застосовуєш ти на практиці знання, що палити не можна. В початковій школі міняється підхід до класно-урочної системи, до кількості годин вивчення тем, тобто вчитель, будучи поруч з дитиною, матиме свободу, вирішуватиме сам, як їй краще допомогти засвоїти матеріал. Може вони підуть на вулицю, може до музею. Ну хто сказав, що краще для дитини буде вивчати цей матеріал біля дошки? Це все стає можливим, завдяки цьому новому закону. Точилася дискусія про те, як вчителю потрібно підняти зарплату. І дійшли згоди, щоб зарплати вчителям прив’язати до прожиткового мінімуму, і визначити її в розвитку — чотири прожиткових мінімуми. Тобто мінімальна заробітна платня — це чотири прожиткові мінімуми. Далі приплюсовується розрядки, надбавки за вислугу років тощо. Плюс вчитель матиме зарплату на 20%, якщо він пройде сертифікацію. На сьогодні підвищення кваліфікації прив’язана до державних установ. Вчителі приходять, щось слухають, але це ніяк нікого не підвищує. В законі передбачено, що вчителі зможуть отримувати державну кваліфікацію не тільки в державних установах, а будь-де: на курсах підвищення, які для них цікаві, потім прийти в центр кваліфікації, показати, чому ти навчився, і отримати 20% заробітної плати. Скорочену текстову версію підготувала Алла Торчанська

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Гройсман хочет в тюрьму, а не в Кабмин, блядь он! А Яценюх хочет на расстрел, а не к Порошенку, уебан он!
е
Ты статью не осилил, убогий? ГЕРМАНИЯ начала сертификацию у себя, следовательно признает Спутник вакциной достойной доверия и внимания.. но ты жди подачки от Пфайфер..Вон азиаты и негры как их называешь уже освоили выпуск вакцин, некоторые страны даже СВОЮ придумали...все стараются для своего населения, кроме свидомых бабуинов..
е
ну почитай еще раз материалы дела..там черным по белому УКРАИНСКИМИ следователями установлены исполнители УБИЙСТВА Бузины.. или ты считаешь что Украинские следователи работают на Россию?? Лечись болезный..
е
именно..хороший товар в рекламе не нуждается, убогий ты наш... из каждого утюга Пфайфер там, Пфайфер здесь... Была бы у Спутника хоть пятая часть той побочки что у Пфайзера растрындели бы уже по всему шарику, что русские создали вакцину-убийцу.. ан нет такого.. молчат и европейцы и американцы... с чего бы это, а?Вон Астр-зенека даже меморандум о сотрудничестве с производителем Спутника подписала, это по твоему наверное потому что это неведомая бодяга как ты выразился и только тупые ее себе колоть будут??
все что нужно знать
Южной африки, азии и африки... кто будет считать дохлых негров и азиатов? Это все что нужно знать о бадяге под названием спутнэк5. В германии этим дерьмом только понаехавших арабов колоть.
завали ебало мразь
Слушай сюда, кремлеблядь, и завали свой ебальник из него смердит! Из кремлядского прихвосня бузены такой же историк как из тебя проповедник! А писака из него подзаборная. Проблема только в том что этого упыря считают убитым и кукарекают на этот счет, такие кремлебляди как ты, а оно то все сфабриковано. Этот вурдалак уже давно в срашке сидит, какого то бомда подкинули и сказали что это "труп" бузеновского вурдалака, а ведь никакого опознания и тем более экспертизы сделано не было!
чучЕлу
Чучело, как ты выразилось только стадо будет себе КОЛОТЬ, что то, а ТУПОЕ СТАДО БУДКТ СЕБЕ КОЛОТЬ, спутнэк5. Нормальные люди ДОБРОВОЛЬНО НИЧЕГО СЕБЕ КОЛОТЬ НЕ БУДУТ! Ихватит уже тупой рекламы, неведомой бадяги под названием спутнэк5, только это дерьмо рекламируют всякие отбросы с каждого утюга, а хороший товар в рекламе не нуждается!