Сховище ядерного палива під Києвом будувати не можна, – експерти
Украинаridna.ua30 апреля 2015

Сховище ядерного палива під Києвом будувати не можна, – експерти

На території ЧАЕС побудують централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), в якому зберігатимуться відходи американської компанії Westinghouse. Про це повідомляє телеканал NewsOne, посилаючись на інформацію, озвучену президентом НАЕК «Енергоатом» Юрієм Недашковським. Фахівці ж стримані в оптимізмі, пишуть «Коментарі». Київські екологи стурбовані місцем, де хочуть побудувати ЦСВЯП – сховище ядерних відходів буде в 70-ти кілометрах від столиці України, в Чорнобильській зоні відчуження. За cловами директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, Росія зберігає відходи в Сибіру, США – в пустелі, Північна Європа – в норвезьких фіордах, Франція – на островах у Тихому океані. «Але ніхто не будує сховища під Вашингтоном, під Москвою і під Парижем», — додає еколог. Юрій Корольчук, член Спостережної ради Інституту енергетичних стратегій вважає, що наземний спосіб зберігання, обраний при будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива – небезпечний і дорогий. Наскільки добре вдасться контролювати процес зберігання і забезпечувати безпеку – це ключове питання. До того ж, у американської компанії Holtec, яка будує ЦСВЯП, немає відповідного досвіду, вважає експерт. Тому компанії доведеться шукати підрядників, а це юридично ризиковано. «Вони фактично за договором можуть залучати інші компанії для виконання робіт. І, зрештою, якщо будуть певні судові проблеми, то відповідальними будуть виступати саме ці треті сторони, а не Holtec», – вважає Корольчук. Тендер на будівництво ЦСВЯП компанія Holtec виграла ще 11 років тому. За цей час багато що змінилося. Тому, на думку фахівців, доречніше було б заново провести тендер і визначити переможця. І обов'язково врахувати всі тривожні нюанси: близькість до столиці, наземний спосіб будівництва, думку жителів місцевих населених пунктів. Нагадаємо, раніше президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив про те, що американська компанія Holtec приступить до реалізації проекту ЦСВЯП в Чорнобильській зоні загальною вартістю близько $300 млн після здійснення держкомпанією «Енергоатом» авансового платежу в розмірі $11,7 млн.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Так читачи – кто там з3.14здив кирпичи? Где там АДМИНЧИКИ пустые графинчики! Я к тому, Шмуля затих – значит запустит сейчас падла бот-прогу Петра и та будет сереть тут до утра!!! Вам это надо? КОГДА КАПЧУ ПОСТАВИМ??? АЛЛО??? Помочь, ну так напишите…
Весёлый Роджер
Всё ТакЪ! ТакЪ Победим! Всех предадим и Победим! Вечный щирый лозунг! А ну ка, уси гуртом спиваем гимн xoxлoмудизма: «Сегодня ми, не на параде, Ми до Эуропы на пути, Ведь с наши Шмуля е в бригаде, С ним, з мудаком, швыдчей ползти! приспыв: Будет xoxлам рабство, рабство на века! У бандерской власти – сила велика!»
Весёлый Роджер
ОЙ, уж скики тыт тут "ПРИБРЕХАЛ" так на воз и тележку хватит! Тоже мне тут выискался -Та ратуте менэ, брехуна я обидел! Да тебе ... в глаза ... так усё роса! У тебя ни совести ничего нима - ты уэбок прохандон, щирый приспособленец! Вчера орал за КП_СС, ныне за Галичину_СС!
Весёлый Роджер
Привет "е"! Это у него метод такой - тотального обсирание оппонента! Вот на свой же вопрос про мукомольные заводы Украины - до сих пор молчит, зато меня: то всё куда то к морпехам пиндосным посылает, то на свалку жить помещает, а то на Сев. Донец рыбу ловить или там её членом глушить! Вот такое вин гивно!
Весёлый Роджер
Ой ну не надо тут целочку из себя строить! Щоб щирый прапор запизденец со клада и не крал! А кто вот это писал? И оправдывал воровство?! «Елена -11 июля 2020- Ну и что что брали пшеницу,...» с колхозных полей «Елена – 26 июля 2020- Ещё добавлю и уточню,тогда когда крали люди с полей и ещё откуда,домой несли ,на корм скоту,который выкармливая потом ели сами и на продажу оставалось мясо, молоко и яйца,» Вот так и укро Пъемонт и бохател, коди на него остальное быдло кацапское горбатилось и социализм строило! Ось воно як!
Славянин
Следуя его логике настоящих коренных народов не существует
Я
На ворах шапка горит