Сьогодні — п’ята річниця визволення Маріуполя
Украинаwww.ukrinform.ua13 июня 2019

Сьогодні — п’ята річниця визволення Маріуполя

Цього дня, 5 років тому, українські війська визволили від проросійських окупантів Маріуполь.

Ще з самого початку втілення в життя російськими агресорами сумнівної ідеї «русского мира», а потім і в час неприкритої збройної агресії проти України Маріуполь був (та й залишається) ласим шматком для Кремля, адже це місто має надзвичайно важливе стратегічне значення. Маріуполь – це і порт, і два металургійні комбінати (Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча та «Азовсталь») та найбільше в Україні машинобудівне підприємство – концерн «Азовмаш», продукція яких складає значну частину експорту України. Протистояння між українцями і проросійськими сепаратистами розпочалося в Маріуполі майже одразу після втечі з України президента Януковича. Особливо проросійські сили активізувались після так званого приєднання Криму до Росії. Приблизно з середини квітня Маріупольська міськрада була захоплена сепаратистами, які наводили жах на місцевих мешканців, показуючи, хто в місті господар. 9 травня, виконуючи накази московських кураторів, вони штурмували міське УВС – Маріуполь перейшов під їхній повний контроль. При цьому було поранено і взято в полон начальника УВС Валерія Андрощука і вбито начальника ДАІ Віктора Саєнка, бійця добровольчого батальйону міліції «Азов» Родіона Добродомова. До того ж, терористи заблокували бетонними блоками декілька вулиць у центрі міста і захопили адмінбудівлі. Міліція, СБУ і прокуратура були повністю паралізовані, а чимало хто з силовиків вже готувався приміряти на себе російську форму за прикладом своїх кримських колег. Після подій 9 травня і фактичної втрати контролю над третім за розміром містом Донбасу – Маріуполем, Україна контролювала лише маріупольський аеродром, на якому знаходилися українські нацгвардійці, військовослужбовці Збройних Сил України, та півтори сотні добровольців з батальйону МВС «Азов». Штурм Маріуполя українське командування спочатку планувало на 23 травня 2014 року, аби надати можливість містянам проголосувати разом з іншими українцями на президентських виборах, але згодом, після аналізу наявних сил і засобів, відмовилося від цього плану. Остаточною датою початку визволення було визначено 13 червня. У спецоперації брали участь 150 бійців спецбатальйону «Азов», 2 роти спецбатальйону «Дніпро», 2 роти Національної гвардії та спецназ МВС. Блок-пости на в’їздах до міста контролювали військові, допомога надходила також від членів Правого сектору та місцевих активістів. Для блокування району проведення спецоперації було залучено близько 500 військовослужбовців ЗСУ та НГ. Штурм розпочався о 5-ій ранку. У ході зачистки Маріуполя від проросійських найманців було ліквідовано їхні ключові опорні точки, знищено техніку та відновлено контроль над усіма захопленими спорудами, зокрема будівлею міської ради. Відтоді, завдяки зусиллям українських військових та самих маріупольців, місто живе хоч і напруженим, але мирним життям, залишаючись вразливим для терактів, найбільший з яких стався 24 січня 2015 року.

12 комментариев

Написать комментарий
 • Гость
  13 июня 2019
  Годовщина. Только не освобождения, а оккупации.
  Ответить
 • Оничто свосем с
  13 июня 2019
  Воюем сами с собой.Освобождаем самих себя...Все ищем мы врага .в доме своем..
  Ответить
 • Игбун Хохлов
  13 июня 2019
  Полено статью писало.
  Ответить
 • Елена
  13 июня 2019
  Я это не писала не надо обманывать,я понимаю это образ в твоём понимании таких как я,ну таких большинство в Украине.
  Ответить
 • Игбун Хохлов
  13 июня 2019
  Полено, это было другое полено. Дубовое, а ты - липовое.
  Ответить
 • Игбун Хохлов
  13 июня 2019
  Вас чурок деревянных, действительно, на укрАине дохрена и больше. Вот только не в Мариуполе, который вы, буратины долбанные, оккупировали.
  Ответить
 • Елена
  13 июня 2019
  Мариуполь украинский город и Шалапутный это признаёт и весь мир с Украиной тоже.
  Ответить
 • Игбун Хохлов
  13 июня 2019
  Полено, Мариуполь укрАине некто В.И. Ленин подарил. Но раз декоммунизация, то все указы клятых коммуняк нужно отменить. Вы же на каждом углу об этом кричите. Так выполняйте.
  Ответить
 • к
  13 июня 2019
  Вот все понимаю по этому поводу.Одно не могу понять-что с моим зрением.Вот все в Киеве,Львове,Тернополе(особенно) видели в Мариуполе российских окупантов А я Мариуполе их не видел.Вот азов пригнал камаз с дшк и установил его напротив лицея и начал гасить все и вся в горисполкоме с 50метров видел лично,как и многие другие--на улице была толпа народу.А вот окупантов не видел не живых ни мертвых.Подгоревший горисполком видел и вижу.Как вручали возле драмтеатра медали за освобождение Мариуполя видел,при этом снайперов на крышах видел .два бтр и блокированый проезд через это награждение видел.А вот окупантов не видел.Российских.Как азов сопровождал грузовики с оборудованием из тяжмаша в порт видел,даже знаю что приходили корабли через два дня назад.Порожняком!!!! а это только ходка в РФ.....Глвное обидно-проверял зрение.В норме.А окупантов не видел...
  Ответить
 • Елена
  13 июня 2019
  Не ,то что он нам подарил ,то наше,а вот что он вам подарил это тема для торга, ещё всё впереди,с нами Америка.,а Америка это сила,вон и транзит газа с 20 года продолжится и газ подешевле Шалапутный проласт, Украина не прогинается,сами видите.
  Ответить
 • О
  13 июня 2019
  Елена -Блажен кто верует ...ПО поводу друзей из США.Не слишком надейтесь на их дружбу.. Им Мариуполь нужен как плацдарм для нападения .
  Ответить
 • шгн
  13 июня 2019
  Пять лет оккупации хохлофашистами.
  Ответить