Сьогодні — п’ята річниця визволення Маріуполя

13.06.2019 16:19 www.ukrinform.ua
Цього дня, 5 років тому, українські війська визволили від проросійських окупантів Маріуполь.
Ще з самого початку втілення в життя російськими агресорами сумнівної ідеї «русского мира», а потім і в час неприкритої збройної агресії проти України Маріуполь був (та й залишається) ласим шматком для Кремля, адже це місто має надзвичайно важливе стратегічне значення.

Маріуполь – це і порт, і два металургійні комбінати (Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча та «Азовсталь») та найбільше в Україні машинобудівне підприємство – концерн «Азовмаш», продукція яких складає значну частину експорту України. Протистояння між українцями і проросійськими сепаратистами розпочалося в Маріуполі майже одразу після втечі з України президента Януковича. Особливо проросійські сили активізувались після так званого приєднання Криму до Росії.

Приблизно з середини квітня Маріупольська міськрада була захоплена сепаратистами, які наводили жах на місцевих мешканців, показуючи, хто в місті господар. 9 травня, виконуючи накази московських кураторів, вони штурмували міське УВС – Маріуполь перейшов під їхній повний контроль. При цьому було поранено і взято в полон начальника УВС Валерія Андрощука і вбито начальника ДАІ Віктора Саєнка, бійця добровольчого батальйону міліції «Азов» Родіона Добродомова. До того ж, терористи заблокували бетонними блоками декілька вулиць у центрі міста і захопили адмінбудівлі. Міліція, СБУ і прокуратура були повністю паралізовані, а чимало хто з силовиків вже готувався приміряти на себе російську форму за прикладом своїх кримських колег.

Після подій 9 травня і фактичної втрати контролю над третім за розміром містом Донбасу – Маріуполем, Україна контролювала лише маріупольський аеродром, на якому знаходилися українські нацгвардійці, військовослужбовці Збройних Сил України, та півтори сотні добровольців з батальйону МВС «Азов». Штурм Маріуполя українське командування спочатку планувало на 23 травня 2014 року, аби надати можливість містянам проголосувати разом з іншими українцями на президентських виборах, але згодом, після аналізу наявних сил і засобів, відмовилося від цього плану.

Остаточною датою початку визволення було визначено 13 червня. У спецоперації брали участь 150 бійців спецбатальйону «Азов», 2 роти спецбатальйону «Дніпро», 2 роти Національної гвардії та спецназ МВС. Блок-пости на в’їздах до міста контролювали військові, допомога надходила також від членів Правого сектору та місцевих активістів. Для блокування району проведення спецоперації було залучено близько 500 військовослужбовців ЗСУ та НГ.

Штурм розпочався о 5-ій ранку. У ході зачистки Маріуполя від проросійських найманців було ліквідовано їхні ключові опорні точки, знищено техніку та відновлено контроль над усіма захопленими спорудами, зокрема будівлею міської ради. Відтоді, завдяки зусиллям українських військових та самих маріупольців, місто живе хоч і напруженим, але мирним життям, залишаючись вразливим для терактів, найбільший з яких стався 24 січня 2015 року.

Комментарии

cz шгн, 14.06.2019 00:26

Пять лет оккупации хохлофашистами.

ua О, 13.06.2019 22:35

Елена -Блажен кто верует ...ПО поводу друзей из США.Не слишком надейтесь на их дружбу.. Им Мариуполь нужен как плацдарм для нападения .

ua Елена, 13.06.2019 22:28

Не ,то что он нам подарил ,то наше,а вот что он вам подарил это тема для торга, ещё всё впереди,с нами Америка.,а Америка это сила,вон и транзит газа с 20 года продолжится и газ подешевле Шалапутный проласт, Украина не прогинается,сами видите.

ua к, 13.06.2019 22:19

Вот все понимаю по этому поводу.Одно не могу понять-что с моим зрением.Вот все в Киеве,Львове,Тернополе(особенно) видели в Мариуполе российских окупантов А я Мариуполе их не видел.Вот азов пригнал камаз с дшк и установил его напротив лицея и начал гасить все и вся в горисполкоме с 50метров видел лично,как и многие другие--на улице была толпа народу.А вот окупантов не видел не живых ни мертвых.Подгоревший горисполком видел и вижу.Как вручали возле драмтеатра медали за освобождение Мариуполя видел,при этом снайперов на крышах видел .два бтр и блокированый проезд через это награждение видел.А вот окупантов не видел.Российских.Как азов сопровождал грузовики с оборудованием из тяжмаша в порт видел,даже знаю что приходили корабли через два дня назад.Порожняком!!!! а это только ходка в РФ.....Глвное обидно-проверял зрение.В норме.А окупантов не видел...

ua Игбун Хохлов, 13.06.2019 22:16

Полено, Мариуполь укрАине некто В.И. Ленин подарил. Но раз декоммунизация, то все указы клятых коммуняк нужно отменить. Вы же на каждом углу об этом кричите. Так выполняйте.

ua Елена, 13.06.2019 22:01

Мариуполь украинский город и Шалапутный это признаёт и весь мир с Украиной тоже.

ua Игбун Хохлов, 13.06.2019 21:59

Вас чурок деревянных, действительно, на укрАине дохрена и больше. Вот только не в Мариуполе, который вы, буратины долбанные, оккупировали.

ua Игбун Хохлов, 13.06.2019 21:56

Полено, это было другое полено. Дубовое, а ты - липовое.

ua Елена, 13.06.2019 21:25

Я это не писала не надо обманывать,я понимаю это образ в твоём понимании таких как я,ну таких большинство в Украине.

ua Игбун Хохлов, 13.06.2019 21:19

Полено статью писало.

ua Гость, 13.06.2019 20:04

а не надо было столько поколений с родными сестрами , да "по кумовьям" в детородном возрасте лазить

ua Оничто свосем с, 13.06.2019 18:03

Воюем сами с собой.Освобождаем самих себя...Все ищем мы врага .в доме своем..

Гость, 13.06.2019 17:58

Годовщина. Только не освобождения, а оккупации.

ua Гость, 13.06.2019 16:48

и не подписался же.....долгой жизни ему, да такой, чтоб каждый день смерти у Бога просил, да не выпросил до полного вымирания его поганого рода.....да "зачистит" природа эту землю не только от него, а и от всех ему подобных

Добавить комментарий