Труханів острів отримав новий статус: що вирішила Київрада

16.05.2019 20:38 vechirniy.kyiv.ua
Київська міська рада оголосила Труханів острів ландшафтним заказником місцевого значення, до складу якого увійдуть 10,84 гаострова Труханів та 16,61 га острова Міжмостний. Загальна площа заказника складе 27,45 га.

Відповідне рішення Київрада схвалила на своєму засіданні 16 травня 2019 року. “За” - проголосувало 80 депутатів.

- Оголосити ландшафтним заказником місцевого значення “Труханів острів” території острова Труханів та острова Міжмостний без вилучення земель у землекористувачів, - говориться у тексті Рішення.

Згідно документу, землекористувачами цих територій, як і раніше, залишаються комунальні підприємства. Для острова Міжмостний — це КП “Дарницьке лісопаркове господарство”, а для острова Труханів— КП “Плесо”, яке займається охороною, утриманням та експлуатацією земель водного фонду м. Києва.

Як повідомляє Пояснювальна записка до проекту Рішення, на території ландшафтного заказника розташовані 14 озер та листяний ліс, із багатьма видами рідкісних рослин та тварин, у тому числі — з Червоної Книги України та Європейського Червоного списку.

Заказник було створено за ініціативи Київського еколого-культурного центру, який ще 12 січня 2018 року звернувся до КМДА із клопотанням надати території у 27,45 га статус ландшафтного заказника місцевого значення, до якого увійдуть 10,84 га Труханова острова та 16,61 га острова Міжмостний.

Довідка. Заказник — це природоохороний об'єкт, де можливе часткове взяття під охорону тварин, рослин та інших природних ресурсів. На території заказників обмежена або заборонена діяльність, що суперечить їх цілям та завданням. Власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів, оголошених заказниками, зобов'язуються забезпечити режим їх охорони та збереження.

Комментарии

Добавить комментарий