Українці чекають безкоштовних багатозонних електролічильників
Украинаjkg-portal.com.ua29 июня 2015

Українці чекають безкоштовних багатозонних електролічильників

Економити енергію можливо лише при її чіткому обліку. Тож, громадянам пропонують багатозонні електролічильники, які заощадять кошти. Однак, українці готові до встановлення таких електролічильників лише на безкоштовній основі, а не заради економії.

Україна взяла курс на економію та облік енергоресурсів. Зокрема, це стосується і споживання електроенергії. Громадянам радять переходити на сучасні прилади обліку спожитого світла.

Зокрема, допоможуть заощадити багатозонні лічильники, які використовуються для визначення обсягу електричної енергії та реалізують процедуру погодинної реєстрації показів засобів обліку та/або реєстрації показів засобів обліку за зонами доби. Оскільки за різними зонами доби діють різні тарифи на електроенергію, такі засоби обліку ще називають багатотарифними.

Крім цього, такі прилади обліку електроенергії допоможуть власникам, наприклад, двузонных лічильників з 1 квітня 2015 року отримати знижку в 50% при оплаті за електроенергію, спожиту в нічний час доби (з 23:00 до 07:00), трьохзонних – 60%.

Однак, варто не забувати, що економія буде помітна лише в тому разі, якщо не використовувати електроенергію в пікові години навантаження, адже спожита в цей час електроенергія буде на 50% дорожче звичайної вартості.

Тож, «Україна Комунальна» поцікавилася у своїх читачів «Чи планують вони переходити на багатозонні лічильники електроенергії?».

Відповідне опитування проходило з 22 по 29 червня на електронних сторінках «У.К.».

Ось, які результати ми отримали: більшість – 54% опитаних, готові встановити багатозонний електролічильник, однак лише за рахунок обслуговуючої енергопостачальної організації. Ще 17% також планують перехід на такі прилади обліку електроенергії, якщо це допоможе заощадити. Однак, 12% респондентів не вбачають економічної вигоди у встановленні такого лічильника, який, на їхню думку, окупиться через роки. 8% опитаних читачів також не готові до переходу на багатозонні лічильники, бо не хочуть змінювати свій ритм життя. І у 8%респондентів уже є такий прилад обліку електроенергії.

Відтак, у столиці ПАТ «Київенерго» заявило про продовження проекту щодо безкоштовної заміни у будинках жителів міста старих електричних однозонних лічильників на багатозонні. Зокрема, уже пощастило у столиці мешканцям Теремків, а чекають на нові лічильники на Лісному масиві.

Загалом же за 6 років реалізації програми «Київенерго» було встановлено 65 тисяч багатозонних електролічильників у будинках мешканців Троєщини, Осокорків, Русанівки, Відрадного, Печерська, Виноградаря, Теремків та Бортничів. Орієнтовна вартість одного багатозонного лічильника поза програмою «Київенерго» становить від 1200 грн.

Окрім того, слід пам’ятати, що розрахунки за зонними тарифами будуть максимально вигідними, якщо рівень електроспоживання складає 500 кВт/годин (і вище) на місяць.

Також, столична компанія пропонує одразу приєднувати нові електролічильники до автоматичної системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ), що дозволяє дистанційно знімати показання приладів обліку.

Тож, «У.К.» запитала у читачів «Чи підтримують вони ініціативу «Київенерго» щодо заміни однозонних електролічильників на багатозонні?». На голосування у респондентів був тиждень – з 22 по 29 червня.

Згідно з результатами опитування, більшість - 85% респондентів підтримують ініціативу «Київенерго», однак, з них 57% «за» прилади обліку, якщо лічильники дійсно будуть встановлюватись компанією безкоштовно, а 28% вважають, що це допоможе заощадити кошти на оплаті електроенергії. Однак, 12% не підтримують ініціативу щодо безкоштовного встановлення нових електролічильників – 6%вважають, що це не окупиться, ще 6% респондентів не готові змінювати свій ритм життя заради економії електрики. І лише 4% опитаних читачів повідомили, що в їхніх домівках вже встановлені багатозонні лічильники електроенергії.

Написать комментарий