Украинаsud.ua15 декабря 2019

В Україні обговорили вдосконалення організації військової юстиції

В Україні відбувся круглий стіл «Перспективи розвитку військової юстиції та проблеми дотримання прав людини і основоположних свобод», організованого Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Про це повідомляє OSCE Project Co-ordinator in Ukraine. «Ефективна та справедлива система військової юстиції, яка ґрунтується на цінностях верховенства права та захисту прав людини, насправді є дуже важливою складовою сектору оборони в демократичній країні. Адже в такому випадку: 1) військовослужбовці відчувають себе захищеними під час та після виконання службових обов’язків; 2) створюються кращі умови безпеки громад, де розташовані військові частини; 3) забезпечується вищий рівень довіри між суспільством та військовими.

Сьогодні, злочини, вчинені військовослужбовцями, розслідує Державне бюро розслідувань та Національна поліція. Так, ДБР з початку його діяльності розслідувало більше 15 тисяч таких злочинів, з них у 12 тисячах проваджень оголошено про підозру, до суду направлено майже 2,5 тисячі справ. Такі цифри прозвучали під час круглого столу, організованого Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з ДБР для розгляду потреб вдосконалення організації військової юстиції. Зокрема, серед проблем, які, на думку учасників заходу варто взяті до уваги, наступні: необхідність ухвалення рішення про те, чи потрібний статус військовослужбовця для осіб, які виявляють, припиняють та розслідують злочини військових – чи допоможе це зробити таку роботу ефективною?підготовка слідчих, прокурорів, суддів, адвокатів має враховувати особливості правових відносин у військових формуваннях, як в тилу, так і під час бойових дійця категорія злочинів вимагає належної організації оперативно-розшукової діяльностідля розвантаження системи військової юстиції варто подбати про спрощене розслідування нескладних категорій справневдале розташування органів розслідування відносно місць дислокації військових частин іноді значно ускладнює процес (в деяких випадках слідчим доводиться відвідувати частини, розташовані за 200 км)взаємодія між командирами військових частин та органами розслідування потребує напрацювання більш ефективних механізмівНарешті, однією з ключових є проблема захисту прав військовослужбовця, яка вимагає належної організації правової допомоги як підозрюваному, так і потерпілому», - йдеться у повідомленні. Учасники заходу дійшли згоди щодо необхідності розробки концептуальних засад реформування сектору військової юстиції, які би враховували ці та інші численні фактори, що можуть вплинути на її ефективність

Додамо, у заході взяли участь голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко та заступник керівника апарату Верховного Суду — керівник секретаріату ККС ВС Юрій Хім’як.

1 комментарий

Написать комментарий
  • ГДЕ ДЕНЬГИ,ЗЕЛ?
    15 декабря 2019
    А ГДЕ ДЕНЬГИ ПЕНСИОНЕРОВ ДОНБАССА? РАЗВОРОВАЛИ, КИЕВСКИЕ НЕЛЮДИ!!!
    Ответить