В Україні відзначають День української писемності та мови

09.11.2018 08:36 glavcom.uaНа Українському радіо відбудеться всеукраїнський радіодиктант

Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови.

Свято встановлено 1997 року, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року.

Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Початок заходу — об 11:00. Вступна частина триватиме півгодини, радіодиктант почнеться об 11:30.

Диктант транслюватимуть зі студії UA: Українське радіо на Хрещатику, 26. Телеверсію наживо забезпечить знімальна група Суспільного мовлення, частина якої мовитиме зі студії програми «Радіодень», частина — в аудиторії КНУ імені Тараса Шевченка. Стрім телеверсії також відбуватиметься на сторінках Суспільного мовника у Facebook.

Комментарии

ua Гость, 09.11.2018 11:18

Рагульчиха, Америка уже сама себе помочь не может. Ее последняя надежда - на тупое укропское рагулье, которое можно без проблем оббирать. Вот только и взять с вас убогих особо нечего. Одна выгода - послать укроскотину на убой чтобы как-то дестабилизировать ситуацию в Европе.

ua мишки-котики, 09.11.2018 10:59

Все свидомые приготовились блеять? Елена..?

ua Гость, 09.11.2018 09:05

Нуно мувкати гано А Парубій з газником вас.

Добавить комментарий