За три місяці в Україні розпочнеться демонтаж парканів біля водойм
Украинаlada.fm20 ноября 2019

За три місяці в Україні розпочнеться демонтаж парканів біля водойм

Президент Зеленський підписав закон про безперешкодний доступ громадян до узбережжя водних об'єктів.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 0869 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування”, який забороняє обмежувати доступ до узбережжя морів, рік та інших водних об’єктів. Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт Верховної Ради.

Зазначається, що останній етап проходження документа — повернуто з підписом Президента. Законопроект 5 листопада підписав голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Того ж дня його передали на підпис Главі держави.

"Громадянам забезпечується безперешкодний і безоплатний доступ до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах в межах пляжної зони, а також до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування, крім земельних ділянок, на яких розташовані гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори”, — йдеться у тексті закону.

Так, перешкоджання такому доступу (в тому числі шляхом влаштування огорож або інших конструкцій) на землях прибережних захисних смуг, наданих в користування, чи справляння за нього плати є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг.

Огорожі або інші конструкції, що встановлені до набрання чинності цим Законом та перешкоджають доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах в межах пляжної зони, а також до узбережжя річок, водойм та островів у випадках, не передбачених законом, підлягають демонтажу протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Зокрема, згідно з документом, обмеження безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів загального користування, крім передбачених законом випадків, карається штрафом від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів (для громадян) та від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для посадових осіб). Повторні дії, вчинені протягом року, караються штрафом від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів (для громадян) і від 700 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для посадових осіб).

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через три місяці з дня набрання ним чинності.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала цей законопроект за основу в лютому 2015 року. Проте документ був прийнятий тільки парламентом IX скликання 29 жовтня 2019 року.

Написать комментарий