Здоровьеu-news.com.uaOct 5

5 хвороб, при яких краще відмовитися від чаю

Чай – і чорний, і зелений, і інших, більш екзотичних різновидів-прийнято вважати дуже корисним для здоров’я. Дійсно, він багатий корисними антиоксидантами, які благотворно позначаються на стані серцево-судинної системи, допомагають контролювати рівень цукру в крові, прискорюють метаболізм і навіть знижують ризик вікових когнітивних розладів.

nk_hauz/-mis3ezvd4qpfbmzshus.jpg

Лікарі рекомендують випивати в день дві-три чашечки гарячого напою, але попереджають: якщо ви страждаєте певними хронічними і навіть гострими захворюваннями, від чаю краще відмовитися. Розповідаємо, які хвороби категорично несумісні з чаєм.

Камені в нирках

Зелений чай містить багато оксалотів – солей щавлевої кислоти. Якщо пити цей напій регулярно, солі можуть накопичуватися в організмі і спровокувати утворення каменів у нирках або жовчному міхурі, а якщо ви вже страждаєте від цього захворювання, вживання зеленого чаю, може привести до погіршення стану.

Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки

Теофілін, якого багато і в чорному, і в зеленому чаї, може пригнічувати вироблення сполуки фосфорної кислоти, що може привести до підвищеної секреції шлункової кислоти. Це в свою чергу може спровокувати утворення нових виразок і погіршення вже наявних.

Атеросклероз і гіпертонія

У чаї, особливо зеленому, вміст кофеїну вище, ніж у каві. Крім того, додаткове збудливу дію може надавати вже згадуваний теофілін: разом ці речовини змушують кору головного мозку працювати більш активно, через що кровоносні судини звужуються, що і може привести до підвищення тиску і навіть утворення тромбів.

Остеопороз

Строго кажучи, всім нам після 50 років варто обмежити споживання міцного чаю. У цьому віці через активне вимивання кальцію наші кістки стають більш крихкими, а фтор, якого багато в міцному чаї, накопичуючись в кістках, робить їх ще більш вразливими. Але якщо ви страждаєте від остеопорозу, то від чаю вам варто утримуватися і в більш молодому віці.

Анемія

Чай здатний “зв’язувати” молекули заліза, що надходить з їжею, і погіршувати його засвоєння організмом, особливо якщо пити його відразу після їжі. До такого висновку в 2011 році прийшли фахівці Каліфорнійського університету. Тому, якщо у вас діагностована анемія, краще утриматися від вживання чаю або хоча б не пити його відразу після їжі.

💬 Последние комментарии
наблюдатель
Знаем, что "украинские корабли пытались пересечь границу с Россией там, где она проходила еще до возвращения Крыма".
гость
А Порошенко старательно избегал обсуждения произошедшего с руководителями парламентских фракций. Он был удивлен, что все остальные разы Украина брала необходимые разрешения для прохода подобных судов, а в этот раз почему-то не взяла.
Макс
И если поживём... и как-то так.
наблюдатель
И как-то так. А желание Европы сотрудничать с Россией и Китаем угрожает США.
Гость
Кому чего... и такое бывает.
Кіт наплакав
Поляки і москалі будуть поважати українців. Але маємо спершу самі довести, що нас ще є за що поважати. Вони ж нас не просто так зневажають.
наблюдатель
И не иначе: "пропаганда национализма и нацизма и их проявления должны быть запрещены на законодательном уровне; в государстве (оукраине) должны быть запрещены все виды насилия по национальному, религиозному, языковому, социальному признакам".
Авторские статьи
Авторские статьи2ч. назад
Американцы крепко взялись за Зеленского. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи3ч. назад
Мы наблюдаем полный развал системы государственного управления
Авторские статьи4ч. назад
Киевский суд признал Украину американской колонией
Авторские статьи5ч. назад
Зеленскому выходят боком скандалы с офшорами, вагнеровцами и внутри партии
Авторские статьи5ч. назад
Без Великой Отечественной и Донбасса. Новый «темник» должен научить украинцев «правильному» языку
Авторские статьи5ч. назад
Протоиерей Андрей Ткачёв: Сатанизм среди миллионеров. Закрытый клуб иллюминатов 2
Авторские статьи5ч. назад
США опять торгуются с Россией за Украину 2
Авторские статьи7ч. назад
Обещал бычка, а дал тычка. Чем увенчался визит главы Пентагона в Киев 5
Авторские статьи7ч. назад
Ноябрь 1945 года. Не состоявшийся ядерный удар Сталина по США 1