Здоровьеlhealth.info22 нояб.

9 хвороб, якими жінки хворіють частіше за чоловіків

Жінки і чоловіки хворіють по‑різному: симптоми одних і тих же захворювань можуть істотно відрізнятися (і саме через «незвичність» жіночих симптомів серцевого нападу ми частіше пізніше отримуємо допомогу і навіть вмираємо від інфарктів). Крім того, ризик багатьох серйозних захворювань у жінок іноді в рази вище, ніж у чоловіків – і тому дуже важливо дізнатися, яким саме небезпечним хворобам ми частіше схильні, щоб бути особливо уважними до ранніх симптомів, а також більше зусиль приділяти профілактиці.

nk_hauz/-mm_aqiruunsfgtdicgh.jpg

Остеоартрит

Від цього захворювання, яке настає через зношеність суглобів, жінки страждають в три рази частіше за чоловіків. Лікарі припускають, що всьому виною велика гнучкість і еластичність суглобів і сухожиль, необхідна жінкам для більш легкого перебігу вагітності та пологів. Ширші, ніж у чоловіків, стегна також підвищують ймовірність хвороби, так як створюють підвищене навантаження на коліна. Нарешті, втрата естрогену під час менопаузи, який захищає наші суглоби від запалення – ще одна причина, через яку суглоби у жінок руйнуються частіше і швидше, ніж у чоловіків.

Хвороба Альцгеймера

Дві третини пацієнтів з хворобою Альцгеймера – жіночої статі. Довгий час вважалося, що вся справа у великій різниці середньої тривалості життя чоловіків і жінок: мовляв, чоловіки до свого Альцгеймера просто не доживають. Але недавні дослідження спростовують цю теорію: на ризик хвороби може впливати генетика, а також гормональні зміни, через які жінки проходять під час менопаузи.

Депресія

Жінки страждають депресією вдвічі частіше за чоловіків – і справа зовсім не в тому, що пацієнти рідше доходять до лікаря, ніж пацієнтки, і тому просто не враховуються медичною статистикою. Дослідники депресії впевнені: підвищений ризик для жінок обумовлений більш частими, ніж у чоловіків, коливаннями гормонів, як під час менструального циклу, так і в період менопаузи. Крім того, материнство, через яке проходить більшість жінок, також підвищує ризик: і біологічні, і особливо соціальні зміни, з якими стикаються молоді мами, створюють серйозну небезпеку.

Хвороби серця

Хвороби серця – це вбивцею номер один для представників обох статей, але саме для жінок напад частіше закінчується смертю. В першу чергу тому, що лікарі досі орієнтуються при діагностиці на «чоловічі» симптоми хвороби, часто просто ігноруючи специфічні ознаки, які частіше бувають у жінок. Крім того, як відзначають кардіологи, жінки, у яких трапляється інфаркт, частіше мають супутні важкі захворювання (наприклад, діабет, миготлива аритмія, гіпертонія), тоді як у чоловіків інфаркт частіше розвивається на тлі кращого стану організму. Як би там не було, жінкам обов’язково потрібно знати специфічні симптоми, якими супроводжується Серцевий Напад саме у представниць слабкої статі, а також більше уваги приділяти профілактиці захворювання.

Урологічні проблеми

Інфекції сечовивідних шляхів, нетримання сечі і» протікання ” сечового міхура – з усіма цими захворювання жінки стикаються частіше, ніж чоловіки. Виною тому-особливості будови тіла. По-перше, уретра у нас розташована в безпосередній близькості від піхви і прямої кишки – місць великого скупчення бактерій. А, по-друге, вагітність і пологи створюють сильне навантаження на м’язи тазового дна, що з часом може привести до труднощів з утриманням сечі.

Вовчак

Це серйозне аутоімунне захворювання може вважатися майже повністю “жіночим”: чоловіки складають тільки 10% всіх пацієнтів. На жаль, це захворювання насилу піддається діагностиці, так як симптоми досить розпливчасті і різноманітні, однією з небагатьох підказок може бути підвищення рівня естрогену: багато лікарів вважають, що саме це гормональне зміна може бути свого роду тригером хвороби.

Інсульт Ще одне небезпечне захворювання, з яким жінки стикаються частіше. Наш ризик підвищує прийом гормональних контрацептивів, вагітність і пологи, замісна гормональна терапія. Мігрені і депресія, якими жінки також страждають частіше за чоловіків, теж є факторами, що підвищують ризик інсульту. Дуже важливо контролювати свій кров’яний тиск і не допускати гіпертонії, а також хороша знати перші ознаки інсульту, щоб вчасно звернутися за допомогою: після нападу у лікарів є всього 3,5-4 години, щоб попередити ризик ускладнень і навіть смертельного результату.

Хвороби щитовидної залози

Наш ризик зіткнутися із захворюваннями щитовидки в 5-8 разів вище, ніж у чоловіків. За даними ВООЗ, з тими чи іншими хворобами цього органу стикається протягом життя кожна восьма жінка. Найпоширеніші захворювання у жінок – гіпотиреоз, при якому щитовидна залоза не виробляє достатньої кількості гормону для регуляції обміну речовин, а також хвороба Хашимото. На щастя, обидва ці захворювання можна діагностувати за допомогою аналізів крові та УЗД, також обидва вони можуть бути скомпенсовані прийомом ліків. Найголовніше-не відкладати візит до лікаря.

Розсіяний склероз

Ще одним аутоімунне захворювання, з яким жінки стикаються набагато частіше, ніж чоловіки. При розсіяному склерозі постійним атакам піддаються нерви головного і спинного мозку, що призводить до болю, оніміння і слабкості. На думку дослідників “винен” підшкірний жир, якого в організмі жінок більше, ніж в чоловічому, а також гормональні відмінності.

💬 Последние комментарии
Пектолванъ Мінусъ
Е*ать, ты "валера".... Твои истерики пропустим. Смотри: идёт статья, в ней подымается какая-то очередная "пэрэмога", которая на 99,9 % - "зрада", если про Украину. Ну , или какая-то общемировая тема. И , вместо того, чтобы в коментах прочитать мнение кого-то адекватного, приходится наблюдать какие-то левые личные разборки двух долбоЙОбов. Думаешь, это интересно? Авотх*й, вовсе не интересно. Похоже вообще на то, что один и тот-же мудаковатый поц, с двух аккаунтов, "создаёт суету"...Идля инфо: на бандеру/шухевича не дрочу. У нас подавляющее большинство 9 Мая идет на Холм Славы, к Неизвестному Солдату. Мы - всей семьёй, от мала до велика.
Маниту
Старину Джо жалко.
Ха
Ть-ть-ть-тяв
е
крысы бегут с тонущего корабля...
е
ну ты и дура.... смысл и суть статьи понять не в состоянии??? Америке твоей ПЛЕВАТЬ на Украину и если в результате будет конфликт, который уничтожит Украину и ослабит Россию то Америке и этот результат подходит.... ДОШЛО, недоумкуватая тупая дура!!!
Юрий
не дождешься
ALWAS
У власти Азаров был. Вместе с Януковичем. Но удержаться не могли. Ничего нового он не сказал, очередные страшилки.