Авокадо корисне для тих, хто хоче схуднути
Здоровье03 июля 2021

Авокадо корисне для тих, хто хоче схуднути

В експерименті взяли участь 45 добровольців, які мають надлишкову вагу.

Вчені університету штату Пенсільванія (США) виявили, що люди із зайвою вагою, які споживають авокадо, мінімізують ризики серцевих ускладнень.

Про це йдеться в дослідженні вчених, опублікованому в науковому журналі Eurek Alert.

Так, за даними фахівців, вживання одного авокадо на день знижує рівень холестерину в крові.

В експерименті взяли участь 45 добровольців, які мають надлишкову вагу. На початку експерименту всі вони два тижні перебували на однаковій дієті, що повинно було більш-менш вирівняти особливості організмів. Далі випробовувані були розділені на три групи. Протягом п'яти тижнів добровольці дотримувалися однієї з трьох дієт: з низьким вмістом жирів, з помірним вмістом жирів або помірним, але з додаванням в щоденний раціон одного авокадо.

Після експерименту дослідники виміряли у пацієнтів рівень ліпопротеїнів низької щільності, які є основними переносниками "поганого" холестерину. Крім того, вони проаналізували кількість окислених ліпопротеїнів, які, за словами авторів роботи, "запускають ланцюгову реакцію, яка сприяє розвитку атеросклерозу". З'ясувалося, що після п'яти тижнів дієти з авокадо в третій групі обидва показники були значно нижчі, ніж на початку дослідження. Крім того, у цих учасників спостерігався більш високий рівень лютеїну, який має властивості антиоксиданту, а також захищає ліпопротеїни від окислення.

Написать комментарий