Чи впливає куріння на зір?
Здоровьеzdorovia.com.ua25 декабря 2020

Чи впливає куріння на зір?

Згідно з отриманими даними, курцям важче розпізнавати контраст кольорів у порівнянні з некурящими, також у них знижена здатність розрізняти кольори.

Отримані дані доповнюють дослідження, які стверджують, що курці мають підвищений ризик розвитку вікової макулярної дегенерації - поширеного захворювання, яке з часом порушує зір. Експерти не можуть точно сказати, як саме куріння завдає шкоди зору, але вважають, що хімічні речовини, що містяться в сигаретах, можуть пошкодити кровоносні судини і нервові клітини в очах.

У випробуваннях взяли участь 134 здорових людини у віці від 25 до 45 років. У всіх учасників був нормальний або скоригований зір. Група з 71 людини курила менше 15 сигарет на день, тоді як 63 людини курили більше 20 сигарет на день. Дослідники оцінили, наскільки добре учасники могли бачити рівні контрастності (тонкі відмінності в затіненні) і кольори, сидячи перед екраном. Вчені виявили, що завзяті курці не бачили великої різниці між інтенсивністю кольорів в порівнянні з некурящими. Також у курців спостерігалися значні зміни в сприйнятті кольорів червоно-зеленого і синьо-жовтого спектру.

За словами медиків, найбільш поширеною формою колірного дефіциту є червоно-зелений дефіцит зору, який вражає приблизно одного з 12 чоловіків і одну з 200 жінок. У більшості випадків проблеми з кольором носять генетичний характер. Проте, захворювання, пов'язані з пошкодженням зорового нерва або сітківки, такі як діабет, глаукома або серповидно-клітинна анемія, також можуть привести до втрати здатності розпізнавати кольори. Крім цього, відомо, що вплив токсичних хімічних речовин, таких як сірковуглець і стирол, може погіршити колірне зір. Обидва цих речовини містяться в сигаретному димі.

Написать комментарий