Чим годувати дитину у два роки?
Здоровьеnashamama.com8 дней назад

Чим годувати дитину у два роки?

Про здорове меню для вашого малюка - читайте у матеріалі.

Білки, жири, вуглеводи повинні входити в раціон дитини в співвідношенні 1: 1: 3 або ж 1: 1: 4. Таке здорове меню забезпечить оптимальний розвиток дитини в 2 роки.

Білки необхідні в якості будівельного матеріалу для різних тканин. Джерелами білків є риба, молочні продукти, м’ясо, яйця.

Вуглеводи постачають дитячому організму запас потрібної енергії. Їх надходження забезпечується крупами; овочами; фруктами; хлібом; цукром; медом; мармеладом; ягодами; макаронними виробами. Якщо мова йде про ласощі, такі як мармелад, то купляйте лише натуральні вироби без консервантів. Так, вони дорожчі, але не шкідливі і корисні для маленького організму.

Корисні жири надходять з маслом (вершковим і рослинним) в складі страв. Вони теж забезпечують енергетичні потреби організму.

Калорійність добового раціону дворічної дитини повинна в середньому дорівнювати 1,5 тис ккл. Розподіл калорійності харчування протягом дня в оптимальному варіанті має бути таким: 25% — сніданок, 40% — обід, 15% — підвечірок, 20% — вечеря.

Перегодовувати дитину під час вечері не рекомендується — це може погіршити сон. Найкалорійнішим повинен бути обід.

Харчування дитини в 2 роки має забезпечувати надходження мінералів і вітамінів. Особливо важливі мінерали для розвитку кісткової системи.

Кальцій міститься в молочних і кисломолочних продуктах, капусті, сирі, вівсяній крупі, куразі та ін. Як спеції, так і сіль слід додавати в страви для поліпшення смаку. Але добавки ці допустимі в мінімальній кількості.

Способи приготування їжі в 2 роки залишаються тими ж: на пару, тушкування, варіння, запікання.

Написать комментарий