Чим замінити вівсянку: найбільш корисні каші на сніданок
Здоровье06 июля 2021

Чим замінити вівсянку: найбільш корисні каші на сніданок

Кашу часто називають ідеальним сніданком, а в якості ранкового страви багато хто вибирає саме вівсянку. Однак лікар-дієтолог Наталія Денисова розповіла про ще одні корисні варіанти.

Вівсянка

За її словами, вівсянка володіє невеликою калорійністю, при цьому містить достатню кількість білка, а також насичує організм корисними вуглеводами, вітамінами і мінералами. Більш того, вівсяна каша має велику кількість грубої клітковини – вона, в свою чергу, виводить шкідливі речовини, виконуючи функцію очищення організму. Однак це відноситься лише до цільної крупи.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

Рис

Рисова каша може стати корисною заміною традиційної вівсянки. Однак якщо мова йде не про білу шліфованої крупі – в такій, за словами дієтологині, мало корисного. В якості альтернативи вона пропонує рис бурий або дикий (нешліфований, з оболонкою). У такій крупі велика кількість калію – він виводить надлишок рідини з організму. З цієї причини, зазначає експерт, рис корисний для людей зі схильністю до набряків, і особливо з серцево-судинними хворобами.

Пшоняна каша

Пшенку Денисова назвала лідером за кількістю магнію. Йдеться про мінералі, який вкрай необхідний для нервової системи і роботи м’язів. Однак, попередила фахівчиня, в пшоняній каші велика кількість корисних поліненасичених жирних кислот, через що вона погано зберігається і досить швидко стає прогірклою.

Кус-кус

Це не рослина, а саме крупа, розповіла Денисова. Її роблять з різних зерен. Наприклад, крупа може бути з пшениці твердих сортів, пшона або рису. З цієї причини її харчові характеристики залежать від того, з якої сировини її виготовили. Так, якщо вона зроблена з пшениці твердих сортів, то буде володіти всіма корисними властивостями пшениці. У ній присутній білок, який добре засвоюється. Крім того, в такій каші будуть вітаміни і мінерали, але якщо оболонку з зерна не знімали, а зерно просто докладали.

Написать комментарий