Здоровьеzdorovia.com.ua29 нояб.

Дефіцит фолієвої кислоти: які наслідки?

Нове дослідження фахівців з Копенгагенського університету (Данія) демонструє, що нестача фолієвої кислоти може бути дуже небезпечною. Вчені виявили, що при дефіциті фолієвої кислоти порушується процес реплікації ДНК і поділу клітин, що призводить до виникнення раку.

nk_hauz/-mn5zcpgp-5y8a5n8wuv.jpg

Вчені рекомендують регулярно вимірювати вміст фолієвої кислоти в організмі. Адже її дефіцит провокує безпліддя і порушення психіки. Фолієва кислота є різновидом вітаміну B, її часто виписують як харчову добавку вагітним жінкам. Вважається, що дефіцит фолієвої кислоти призводить до патологій у розвитку плоду. Але д вчені вивчали лімфоцити дорослих чоловіків і прийшли до висновку, що нестача фолієвої кислоти небезпечна не тільки при внутрішньоутробному розвитку.

Дослідження чоловічих кров'яних клітин виявило, що низький рівень фолієвої кислоти корелює з високим ризиком хромосомних порушень. Зокрема, стає нестабільною X-хромосома і відбувається неправильний розподіл хромосом по дочірніх клітинам. Вчені відзначили, що сила впливу дефіциту фолієвої кислоти виявилася вищою, ніж вони припускали спочатку.

"Зміни, викликані нестачею фолієвої кислоти, можуть бути пов'язані з раком, безпліддям і розладами психічного здоров'я", - підкреслили автори проекту, які радять усім контролювати особистий рівень речовини в своєму організмі.